Umístění: Jižní Morava Ekonomika První bleší trh v Mikulově měl úspěch, další budou následovat

První bleší trh v Mikulově měl úspěch, další budou následovat

Mikulov, 25. června 2012  - Bleší trh na amfiteátru 23. června se setkal se zájmem. Jedenáct prodávajících a stovka návštěvníků i kupujících, to považují pořadatelé na poprvé za úspěch.

blesi_trh_Mikulov250

 


„Když nad ránem pršelo, měl jsem obavy, zda to neodpískáme, ale počasí se vybralo. A když jsem viděl, že přijíždějí i první prodávající, tak to mi spadl kámen ze srdce. Věřím, že se z blešáků na amfiteátru stane tradice, a lidi si sem cestu najdou,“ řekl František Vaške, v jehož hlavě se nápad před časem zrodil.

Počasí přálo, trhovci nabízeli od šlapek na kolo, starých hrnců, modráků či časopisů prakticky vše, co doma překáží a už neslouží. Objevily se zde ale i poklady pro radioamatéry či čtenáře a hračky pro děti. Nechyběla ani zvířata. Nejmladší trhovec nabízel šneky a měl úspěch.

„Fakt se mi to líbí. Příště sem přijdu i prodávat, máme toho plné sklepy, tak proč to takhle nenabídnout a třeba se něčeho zbavíme, utržíme pár korun a někomu to ještě poslouží,“ řekla žena a spokojeně si odnášela sklenice na koření. „Já tady potakala víc známých než na Vinobraní,“ řekla s úsměvem druhá žena a dodala: „Nabízí tu i naše sousedka, tak to já dojdu taky. Já se totiž bála, přišlo mi to trapné, ale je to zábava.“

Bleší trhy na amfiteátru plánují pořadatelé dělat pravidelně. Ten příští by měl být 21. července.

Zdroj: Jitka Chromá, Mikulovská rozvojová

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2012-12-27 17:37
Dobrý den,napište mi prosím kdy budou bleší trhy v r.2013.Moc dekuji.michalciová Ludmila
Citovat