Umístění: Jižní Morava Ekonomika Silné stroje v akci: Kamenolom v Mokré hostí veletrh těžařské techniky

Silné stroje v akci: Kamenolom v Mokré hostí veletrh těžařské techniky

Brno/Mokrá, 5. června 2012 - Vápencový kamenolom Mokrá společnosti Českomoravský cement se 5. června po dvou letech opět proměnil v místo, na které se sjeli odborníci těžebního průmyslu nejen z naší republiky, ale i zahraničí, aby předvedli své novinky. V tento den Těžební unie totiž zahájila již 9. ročník Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví.

expo-mokra-2012

 

Oborové členění veletrhu pokrývá proces zpracování surovin od začátku až do konce: Vrtací soupravy, bourací kladiva, kompresory, elektrocentrály; bagry, nakladače; drtiče, třídiče, podavače, dopravní pásy, čidla, váhy; drtící a třídicí soupravy, separátory; odhlučnění, kryty dopravních pasů, odprašování, odsávání, identifikace škodlivin; pneumatiky, řetězy, oleje, repasované části strojů; společnosti provádějící geologické a geodetické práce, sanace a rekultivace, trhací práce, ochranné pracovní pomůcky; projekční práce, poradenská činnost, odborné časopisy, školy, svazy.

Pro 120 firem z České republiky a zahraničí je připravena plocha s rozvalem o rozloze větší než 70 000 metrů čtverečních pro prezentaci strojů používaných především v lomech - bagry, rypadla, nakladače, třídiče a další. Další plochu o velikosti 10 tisíc m² využijí terénní automobily a předvedou jízdu v náročných podmínkách. Na této ploše bude současně probíhat i doprovodný program.

expo-mokra-fotky

Pro všechny účastníky je připravien adrenalinový dárek - společnost ASP Group s.r.o. zapůjčí zájemcům čtyřkolky, na kterých si budou moci projet speciálně vyhrazenou dráhu. Nejen fanoušky českého motocyklového sportu jistě potěší účast Iva Kaštana, devítinásobného účastníka Rally Dakar, který předvede ukázkovou jízdu na svém dakarském speciálu.

Pro nadšence motorek má pan Kašpar velké překvapení – osm průmyslových motocyklů Rahier, což je horká novinka na trhu. Rahier je užitkový motocykl, který je určen pro práci v nejtěžších podmínkách např. na stavbách, v lese atd. Pokud budete na veletrhu ve středu 6. června, určitě si nenechte ujít v 11:15 hod ukázkový clonový odstřel.

(red), foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci