Umístění: Jižní Morava Ekonomika Z Břeclavi do tří let zmizí všechny výherní hrací přístroje

Z Břeclavi do tří let zmizí všechny výherní hrací přístroje

Břeclav, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Zastupitelé Břeclavi schválili ve středu vyhlášku, díky které do konce roku 2014 zmizí z města všechny výherní hrací přístroje a jiná herní technická zařízení. Informoval o tom David Mahovský z břeclavské radnice.

hraci-automat250

 

Vyhláška, která reguluje provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her na území města, začne platit od 1. ledna 2012. "Nejpozději do konce roku 2014 budou muset předčasně ukončit činnost i provozovatelé, kteří mají víceleté smlouvy," uvedl Mahovský.

Podle něj dosud automaty regulovala pouze stometrová vzdálenost od veřejných budov. Ve městě je přitom 57 výherních hracích přístrojů a 517 videoloterijních terminálů v 60 podnicích.

"Rada se jednomyslně shodla, že chceme s hazardem bojovat. Nabízela se tři možná řešení. Buď nemít žádnou vyhlášku, nebo upravit tu současnou podle platných zákonů, případně jít nad rámec stávající vyhlášky. A tak jsme také učinili," řekl ještě před schválením vyhlášky břeclavský starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD). Dodal, že všechny koaliční strany měly ve svém programu přísnou regulaci hazardu a v tomto směru se mezi nimi objevila shoda.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci