Umístění: Jižní Morava Ekonomika Znojemská Charita pomáhá obětem domácího násilí uplatnit se na trhu práce

Znojemská Charita pomáhá obětem domácího násilí uplatnit se na trhu práce

Znojmo, 17. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Oběti domácího násilí mohou ve Znojmě využít projekt s názvem Vaše šance, který by jim měl pomoct v hledání nových možností seberealizace spojené s opětovným vstupem na trh práce. Informovala o tom Radka Sovjáková z Oblastní Charity Znojmo.

kancelar-zena2-250

 

Projekt je od ledna součástí služby Tereza-pomoc obětem domácího násilí. "Je financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky," uvedl Sovjáková.

Podle ní projekt nabízí uživatelům Terezy-pomoc obětem domácího násilí možnost naučit se psát životopis, motivační dopis, nebo vyzkoušet přípravu na pohovor a pohovor nanečisto. "Pod vedením sociálních pracovníků se lidé mohou naučit, jak hledat práci na internetu, jak se vede obchodní i soukromá korespondence a mohou také absolvovat průvodce společenským chováním, který v krátkosti shrne vše od podání ruky až k základům etiky," popsala Sovjáková.

Dodala, že pro zájemce existuje možnost videotréninků, které vyhodnotí psycholog a uživatel dostane zpětnou vazbu, jak by jeho projev působil na potenciálního zaměstnavatele. "Pomoc nenabízíme jen nezaměstnaným lidem, ale také těm, kteří chtějí práci změnit a neví, jak na to." řekla Sovjáková s tím, že celý projekt si klade za cíl zvýšit možnosti seberealizace a sebevědomí obětí domácího násilí a znovu jim pomoct uplatit se na trhu práce.


Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci