Umístění: Jižní Morava Ekonomika Znojemská tepelná sníží cenu tepla, GJ v roce 2024 bude za 1098 Kč

Znojemská tepelná sníží cenu tepla, GJ v roce 2024 bude za 1098 Kč

Znojmo, 22. prosince 2023 - Teplo ve Znojmě od roku 2024 zlevní. Na základě metodiky stanovené ERÚ byla stanovena cena jednoho GJ tepelné energie na kalendářní rok 2024 na částku 1098 Kč. „Snažíme se držet cenu tepla na nejnižší možné přijatelné úrovni. Chceme tímto podpořit znojemské domácnosti a dát jim jistotu, že v této nelehké době stojíme na jejich straně,“ komentovala záměr města a Znojemské tepelné společnosti starostka Znojma Ivana Solařová.

teplo ve znojme zlevni

 

Ta také uvedla, že město společně s tepelnou společností připravuje koncepční rekonstrukci dle zacílených důležitých okruhů rozvodové sítě tepla a teplé vody. „Chceme se zaměřit na modernizaci infrastruktury, což nám v budoucnu ušetří peníze,“ dodala starostka.

Její slova potvrdil jednatel Znojemské tepelné společnosti Květoslav Svoboda: „Bohužel v posledních letech se do infrastruktury příliš neinvestovalo a kvůli tomu dochází k velkým tepelným ztrátám. Předchozí vedení města příliš neřešilo ani stav kotelen, přestože si kvůli jejich stavu nechalo za statisíce vypracovat několik neefektivních studií,“ konstatoval Svoboda.

Tepelná společnost prochází dle slov jejího jednatele zásadní transformací. „Analyzovali jsme provoz a chování technologií - ztrátovost, anomálie v měření, reporty, ekonomiku. Také jsme spustili nový informační web pro naše stávající a potenciální klienty a chystáme podklady pro žádosti o dotace na modernizaci infrastruktury,“ vyjmenoval výčet aktivit za uplynulý rok Svoboda.

Zdroj: znojmocity.cz, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci