Umístění: Kultura Folklor a vinařství Moravské ryzlinky se umístily mezi nejlepšími ryzlinky světa

Moravské ryzlinky se umístily mezi nejlepšími ryzlinky světa

Brno, 25. července 2023 – Největší mezinárodní soutěž ryzlinků rýnských na světě, německá Best of Riesling, ocenila na konci června nejlepší vína této odrůdy roku 2023. Moravská vína zaznamenala v silné zejména domácí ale i mezinárodní konkurenci skvělého výsledku a připsala si hned 22 ocenění. Potvrdila tak, že patří mezi světovou špičku.

ryzlinky rynske vino

 

Hodnocení soutěže je velmi přísné a ocenění se uděluje pouze vínům, která dosáhnou alespoň 87 bodů. Tuto metu splnilo hned 22 moravských vín. Nejvíce úspěšné bylo B\V vinařství z jihomoravských Ratíškovic s 12 oceněními ryzlinky, z toho hned dvakrát s výjimečnými 92 body. Jedno víno za 92 bodů si připsalo také vinařství Spielberg z Archlebova. Hodnocení nad 90 bodů získalo pouze 180 vín. Uspělo také vinařství Václav a vinařství Sonberk.

„Soutěž je pro nás každoročně velkou výzvou a letošní výsledky nás opravdu potěšily. Hned pět našich ryzlinků dostalo nad 90 bodů a dva dokonce 92, stejně jako ryzlink z vinařství Spielberg. Celkové výsledky považujeme za potvrzení, že moravské ryzlinky můžou směle konkurovat v celosvětovém měřítku. Pravidelně tu bodují hlavně domácí vína z regionu Porýní, kde jsou ryzlinky doma. Prosadit se tedy na této soutěži je výjimečné,“ komentuje výsledky výkonný ředitel B\V vinařství, Vlastimil Valenta.

Soutěž Best of Riesling se každoročně pořádá v německém Neustadt an der Weinstrasse, v oblasti Porýní-Falc, lokalitě, odkud odrůdy Ryzlinků pochází. Do letošního ročníku se přihlásilo 1300 Ryzlinků z celého světa. Porota hodnotila vína v osmi kategoriích. Vítězové vzešli především ze známých vinařství z oblastí Falcka, Středního Rýna a Mosely. Mimo Německo byla úspěšná hlavně vinařství z Rakouska, Francie, a právě také Česka.

Zdroj: vinazmoravyvinazcech.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci