Umístění: Kultura Folklor a vinařství Moravští vinaři přivážejí z Číny 17 medailí

Moravští vinaři přivážejí z Číny 17 medailí

Brno, 10. listopadu 2015 - Moravští vinaři přivážejí celkem 17 medailí hned ze dvou soutěží - China Wine & Spirits Awards a Hong Kong International Wine & Spirit Competition. Z Hong Kongu vezou naši vinaři 16 medailí a ze soutěže China Wine & Spirits Awards se mohou pochlubit jednou, ale zato zlatou medailí.

Vino lahev soudek zatisi

 

Pozornost porotců si vysloužila naše šumivá vína a nelze opomenout i 5 medailí pro moravská červená vína. Účast vín z České republiky na Hong Kong International Wine & Spirit Competition finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Výrazně se na soutěžích dařilo šumivým vínům, která získala celkem 5 medailí (4 bronzové a 1 stříbrná). Všechna šumivá vína pochází z firmy BOHEMIA SEKT, s. r. o. Velké úspěchy zaznamenala rovněž vína červená, která se taktéž mohou pochlubit 5 medailemi.

Zlatou z China Wine & Spirits Awards přivezl Štěpán Maňák: „V Číně uspěl náš Ryzlink vlašský řady Terroir, pozdní sběr, ročníku 2014. Je to polosuché víno s dokonale vyváženým harmonickým poměrem zbytkového cukru a kyselinek 10 / 6,6 g. Víno jsme dále krášlili na kvasnicích - Sur lie,“ popsal svůj zlatý Ryzlink vlašský jeho výrobce Štěpán Maňák.

„Asie stála donedávna na okraji zájmu vinařů z tradičních vinařských zemí, ale nesmírně silný nárůst poptávky po západních vínech a rychlý rozvoj vinařství v samotné Číně Dálný východ pro zbytek vinařského světa velmi zatraktivnily. Každé ocenění z tamních soutěží pak má pozitivní vliv na prestiž našich vín u čínských zákazníků a podporuje obchodní aktivity našich vinařů, kteří se snaží na vysoce konkurenční čínském trhu prosadit,“ komentoval úspěchy jihomoravských vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Zdroj: NVC


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci