Umístění: Kultura Folklor a vinařství Salon vín 2016 ve Valticích se otevřel veřejnosti

Salon vín 2016 ve Valticích se otevřel veřejnosti

Valtice, 1. února 2016 – Poslední lednová sobota ve Valticích patřila vínu – v degustační expozici, situované v historickém sklepení zámku Valtice, se představilo sto nejlépe hodnocených moravských a českých vín v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. Po celý rok zde budou mít návštěvníci možnost získat informace o našich nejlepších vínech a zároveň je i ochutnat ve volné nebo sommelierem řízené degustaci.

salon vin cr valtice

 

Salon vín – národní soutěž vín ČR představuje největší a zároveň nejvyšší soutěžní vinařské klání v České republice a jeho degustační expozice je současně lákavým turistickým cílem, a to nejen pro vína samotná, ale i díky atraktivnímu a snadno dostupnému prostředí valtického zámku.

Vína uložená v degustační expozici prošla několikakolovým výběrem odborných komisí a přestavují výběr toho nejlepšího z letošní vinařské produkce. Návštěvník expozice situované v historickém sklepení zámku, může získat informace o stovce nejlepších vín a vinařství, z nichž vína pocházejí, a obohatit tak své vědomosti a znalosti o víně. Medailemi oceněná vína lez zároveň i ochutnat ve volné nebo sommelierem řízené degustaci. Každé víno má svůj prezentační box, v němž jsou lahve uskladněny. Zároveň je na boxu kompletní popis vína, včetně analytických údajů, senzorické charakteristiky a také profilu mohutnosti a struktury vína a aromatického profilu.

Samozřejmostí je pak i možnost vybraná vína nakoupit. Součástí Salonu vín je také naučná expozice věnovaná vinařství, dále  síň slávy vinařství ČR a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb či pochutin k vínu.

Otevírací hodiny a vstupné:

  • Pondělí - zavřeno
  • Úterý – čtvrtek 9:30 - 17:00
  • Pátek – sobota 10:30 - 18:00
  • Neděle (červen-září) 10:30 - 17:00

Volná degustace: 399 Kč
Držitelé platné vstupenky na některý z prohlídkových okruhů zámku mohou získat 10 % slevu na degustaci. Držitelé vstupenky na degustační programy expozice mohou získat 10 % slevu na některý z prohlídkových okruhů zámku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci