Umístění: Kultura Folklor a vinařství Salon vín 2018 se otevřel veřejnosti

Salon vín 2018 se otevřel veřejnosti

Valtice, 30. ledna 2018 – Poslední lednovou sobotu 27. 1. 2018 se tradičně otevřely brány Salonu vín ČR, kde můžete ochutnat nejlepší moravská a česká vína. Jde o degustační expozici sta nejlepších vín vybraných odborníky v rámci naší nejvyšší a největší soutěže vín. Vína jsou prezentována v prostorách zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích a slouží nejen k prohlížení a poučení, ale především k ochutnávání.

Salon vín ČR 01

 

Vítězná vína zde bude možné po celý rok porovnávat ve volných nebo profesionálním sommelierem řízených degustacích. Samozřejmostí je pak i možnost vybraná vína nakoupit. Součástí Salonu vín je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb.

Salon vín patří mezi ty nejlepší turistické cíle v České republice, které mají spojitost s vínem a vinařství. Ne nadarmo je také Salon vín držitelem titulu TOP vinařský vín ČR a každoročně některý z jeho degustačních programů absolvuje téměř 23 000 návštěvníků.

Otevírací doba

Pondělí: zavřeno
Úterý–čtvrtek: 9:30 – 17:00
Pátek–sobota: 10:30 – 18:00
Neděle (červen–září): 10:30 – 17:00

Návštěvníci mají na výběr z několika degustačních programů:

A – Volná degustace

Jedinečná příležitost ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo vín šumivých a speciálních výběrů). Od každého vína je otevřena jedna láhev. Během degustace je k dispozici sommelier, který podává na požádání návštěvníku informace o víně a jednotlivých vinařství.

A1 – Volná degustace standartní – cena 399 Kč (standardní doba degustace 90 min.)

A2 – Volná degustace prodloužená – cena 499 Kč (prodloužená doba degustace 150 min.)

B – Degustace „By The Glass“

Možnost individuálně ochutnat vybranou kolekci až 16 vín s využitím moderního výdejníku vín značky „By The Glass“. Počet degustovaných vín závisí na výši zakoupeného kreditu.

B1 – cena 100 Kč (doba trvání programu je cca 15–20 minut, výše kreditu 100 Kč)

B2 – ccena 250 Kč (doba trvání programu je cca 20–25 minut, výše kreditu 250 Kč)

C – Řízená degustace

Programy degustace vybraných vzorků řízené someliérem. Počet účastníků těchto programů je min. 8 a max. 45 osob. Termín řízené degustace doporučujeme domluvit dopředu. Bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat.

C1 –cena 160 Kč – vybraná kolekce 4 bílých a 4 červených odrůd dle výběru sommeliera (mimo vín šumivých a přírodně sladkých). Doba trvání programu je cca 20–30 minut.

C2 – cena 270 Kč – vybraná kolekce 5 bílých a 4 červených odrůd a 1 přírodně sladkého vína dle výběru sommeliera. Doba trvání programu je cca 40–50 minut.

zdroj/foto: NVC


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci