Umístění: Kultura Folklor a vinařství Tour de burčák vás provede po vinařských stezkách Kyjovska

Tour de burčák vás provede po vinařských stezkách Kyjovska

Kyjov, 28. září 2022 – První říjnovou sobotu se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska a pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů Slovácka a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná na Uherskohradišťsko v sobotu 8. října.

final plakat kyjovsko 2022 2

 

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková, Partnerství, o.p.s. Kyjovsko je region, kde se potkávají úrodné nížiny Dolnomoravského úvalu a podhůří Chřibů. Scenérie, které lákají k romantickým výletům za vínem. Vinné sklepy a vinohrady zde najdete snad na každém rohu. Odrůdám vinné révy se zde daří především bílým, jako je Ryzlink rýnský, Műller-Thurgau, Rulandské bílé a Rulandské šedé, Veltlín zelený či Muškát moravský. Během tour budete moci ochutnat místní speciality, burčák a víno přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích skonické sklepní uličce.

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako je chléb s domácí paštikou, škvarkovou nebo sýrovou pomazánkou, polévku s játrovými knedlíčky, domácí sekanou a bramborovým salátem. Pro návštěvníky bude také otevřena expozice ve skoronském muzeu, která se věnuje reginálním Jízdám králů, které jsou něhmotným dědictvím UNESCA.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se před kyjovskou radnicí v sobotu 1. října od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu Žabinec s certifikací Cyklisté vítáni (www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. Cíl bude ve skoronské sklepní uličce, kde budou moci návštěvníci ochutnat vína a burčáky od místních vinařů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci