Umístění: Kultura Folklor a vinařství Tour de burčák vás v sobotu 22. září provede po vinařských stezkách Znojemska

Tour de burčák vás v sobotu 22. září provede po vinařských stezkách Znojemska

Brno, 20. září 2018 – Na vinařských stezkách Znojemska se v sobotu 22. září koná tradiční a oblíbená akce Tour de burčák. Pro účastníky tohoto výletu ze seriálu Krajem vína, který pořádá Nadace Partnerství, budou opět připravené tři trasy. Zastávky ve vinných sklepech i na dalších zajímavých místech návštěvníkům umožní poznat to nejlepší ze znojemského vinařského regionu. Start i cíl výletu bude v Louckém klášteře ve Znojmě.

Tour de burčák vás v sobotu 22. září provede po vinařských stezkách Znojemska 600x400

 

Výlet s názvem Tour de burčák na Znojemsku je určen široké veřejnosti, bez problémů jej zvládnou občasní cyklisté, rodiny s dětmi, turisté a užijí si ho i nadšení sportovci. „Účastníci si mohou zvolit trasu podle sebe. Pojedou 47 km nebo 32 km na kole, případně půjdou 16 km pěšky. Pěší trasu si navíc mohou zkrátit autobusem,“ popisuje organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Trasy tvoří okruh ze Znojma přes Nový Šaldorf, Konice, Popice, Havraníky, Hnanice, Šatov, Chvalovice a Vrbovec zpět do Znojma. V terénu jsou vyznačené mobilním značením a na startu také všichni dostanou startovní pas s mapou, ve které jsou trasy barevně označeny. Cestou jsou zajištěné zastávky nejen ve vinných sklepech, kde mohou návštěvníci blíže poznat místní vinařskou kulturu. Zastávky budou i na dalších zajímavých místech v regionu. „Výletníci by se určitě měli zastavit na vinném hrádku Lampelberg s vyhlídkovou terasou přímo uprostřed vinic,“ doporučuje Dominika Bäuchelová. Zájemce o historii zase potěší prohlídka pěchotního srubu Zahrada u Šatova.

Po cestě bude připravené také občerstvení v podobě místních specialit nebo kulturní doprovodný program. Rozhodně doporučujeme navštívit vrboveckou naučnou stezku Hroznové kozy, která se táhne napříč vinohrady. Hlavní partner seriálu Krajem vína Česká spořitelna pro cyklisty chystá i tradiční Cykloservis s kavárnou, kde si mohou nechat opravit defekty na kole nebo si jen dopřát dobrou kávu.

Start i cíl je ve znojemském Louckém klášteře. Startovní balíček stojí v předprodeji na e-shopu 120 Kč, na místě 140 Kč, účastníci do 18 let neplatí. V ceně je zahrnuta degustační sklenička s nosičkou, k balíčku dostanou účastníci zdarma startovní pas s mapou tras a razítkovacích míst.

Tour de burčák na Znojemsku je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 10 výletů po Moravských vinařských stezkách. Účastníky při nich zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy a umožní jim tak poznávání vinařských i folklórních tradic regionu. Nadace Partnerství tímto usiluje o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.

Více informací na www.stezky.cz.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci