Umístění: Kultura Folklor a vinařství V Hustopečích vzniklo unikátní Wine Wellness centrum

V Hustopečích vzniklo unikátní Wine Wellness centrum

Hustopeče, 23. prosince 2011 - V srdci vinařského regionu Jižní Moravy, ve městě dobrého vína, zahájil slavnostně svůj provoz unikátní Wine Wellness Hustopeče. První zařízení tohoto druhu v České republice otevřel Hotel CENTRO v prostorách svého renesančního Domu pánů z Vizovic. Návštěvníky nadchne krásnými interiéry i specializovanou nabídkou procedur. Víno a vinné produkty pro ozdravné i relaxační procedury sem dodávají Vinné sklepy Valtice

Wine-Wellness-hustopece-hotel-centro-10

 

Relaxační centrum, jediné tohoto typu v České republice, je rozděleno na dvě části – tzv. „mokrou a suchou zónu.“ V mokré zóně si přijdou na své milovníci klasických suchých, parních i bylinkových saun. Dále se zde nachází Kneippova vinařská stezka, solná vinná lázeň, masážní sprchy, ledové finské vědro, vyhřívaná odpočinková lavice a také whirlpool.

V suché zóně najdete masážní místnost, místnost se zábalovými lůžky a odpočívárnu s komorní atmosférou. Dvojice zaujme partnerská zóna s perličkovou vanou pro dva, odpočinkovou vodní postelí, peelingovým stolem a parní kabinou.
„Náš hotel je zaměřen především na kongresovou turistiku, kde jsou požadavky klientů stále vyšší a vyšší. Chtěli jsme se přizpůsobit těmto požadavkům, a proto jsme zvětšili ubytovací kapacity, zkvalitnili kongresové i sportovní vybavení hotelu a pustili se do stavby vinného wellness,“ prozradil při slavnostním otevření majitel Hotelu CENTRO Karel Losenický.

„Chtěli jsme se navíc odlišit od obvyklého typu wellness služeb, které u nás poskytuje řada hotelů. Naše wellness centrum je proto unikátním zařízením nadstandardně vybavené špičkovou technologií.“ dodává Milan Mrázek, jednatel firmy Westbohemia Hotels s.r.o., která hotel a wellness provozuje.

První české Wine Wellness nabízí více než 20 druhů nejrůznějších procedur. „Blahodárné účinky vína jsou známé už po staletí a vinoterapie je metodou, která je příjemným způsobem využívá,“ řekla nám fyzioterapeutka Wine Wellness Lenka Svobodová. „Základem vinoterapie jsou přípravky z živých vinných kultur, ale používáme vlastně všechno – bobulky, jadérka, vinný cukr, vinný olej a také matoliny. Jednou z nejoblíbenějších procedur je peeling s antioxidačním účinkem, prováděný pastou z rozdrcených jadérek, který očišťuje tělo a prokrvuje pokožku. Vinné zábaly z červených hroznů zase pokožku revitalizují, vypnou pleť a mají také detoxikační účinky. Při opakování působí příznivě i proti nadváze a celulitidě,“ vypočítává Lenka Svobodová.

Wine-Wellness-hustopece-hotel-centro-20

K speciálním procedurám se využívá kosmetických přípravků firmy ATOK. „Pro naše klienty je připravena živá kosmetika, která nemá žádná syntetická barviva a přídavky. Vinné preparáty mají kromě omlazovacích účinků i řadu antioxidantů. Pro hustopečské Wine Wellness byly vyvinuty také speciální masáže, které nenajdete nikde jinde na světě,“ svěřila se nám Anastázie Skopalová, majitelka firmy ATOK a s úsměvem dodala. „Tady na Jižní Moravě je ale ideální pokud necháme víno působit na naše tělo zvenku i vnitřně.“

V nabídce proto nechybí ani osvěžující koupele, do kterých se přidává víno či sekt. Ty slouží především k odpočinku a ideální jsou v kombinaci s ochutnávkou zdejších výborných vín. Ostatně podle doporučení odborníků je dobré návštěvu Wine Wellness spojit s ochutnávkou vín a výkladem sommeliera nebo posezením ve zdejším vinném sklípku při cimbálové muzice.

O tuto stránku pohody klientů se stará vinařský partner Hotelu CENTRO, kterým se staly VINNÉ SKLEPY  VALTICE. „Víno a réva provází lidstvo od nepaměti, a tyto boží dary poskytují lidem nejen inspiraci, ale i relaxaci. Proto je spojení vína a wellness vynikající nápad,“ prohlásil Marek Šťastný, ředitel VINNÝCH SKLEPŮ VALTICE.

Aktu přestřižení pásky Wine Wellness Hustopeče a symbolického uvedení do provozu se ujali majitel Hotelu CENTRO Karel Losenický a starosta města Luboš Kuchynka. Ten potom ocenil přínos nového zařízení pro toto vinařské město. „Je to určitě přínos pro město Hustopeče. Jednak proto, že je to první opravdové wellness centrum ve městě a také proto, že je to vinné wellness. A takových ve světě moc není,“ řekl starosta Luboš Kuchynka.

Všichni návštěvníci slavnostního otevření neskrývali nadšení nad novou službou Hotelu CENTRO.  „Mě se to tady velice líbí. Ať už po stránce designu, vybavení i samotných procedur. Už se moc těším, až si to tady vše vyzkouším. Myslím, že budu muset napovědět Ježíškovi, co mi má dát pod Vánoční stromeček,“ směje se jedna z účastnic slavnostního otevření Vine wellness Hustopeče a přitom významně pokukuje po svém pánském doprovodu. Možná i díky ní se splní přání majiteli Hotelu CENTRO panu Karlu Losenickému, který sní o tom, že Wine Wellness Hustopeče bude místem, kde se klienti hotelu a návštěvníci města budou cítit příjemně a budou se sem rádi vracet.

(red), foto: www.centro.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci