Umístění: Kultura Folklor a vinařství Vinařství Volařík z Mikulova uvádí na trh své historicky první sekty

Vinařství Volařík z Mikulova uvádí na trh své historicky první sekty

Mikulov,  23. prosince 2011 - Vinařství Volařík, které se letos stalo Vinařem roku, připravilo novinku – vůbec poprvé na trh uvádí Sekt Volařík.Sekty doplňují současnou nabídku tichých bílých vín.

vinarstvi-volarik-sekty

 
„Samozřejmě jsme vsadili na ryzlink vlašský, který je pro naše vinařství typický,“ uvedl enolog  Filip Mlýnek. „Druhý nabízený sekt bude cuveé z rulandy bílé, sauvignonu a chardonnay.  Surovinou pro výrobu byly špičkové hrozny z vinic pod Pálavou, pak sekty zrály 21 měsíců v lahvi,“ dodal Mlýnek.  

Přes pět a půl tisíce lahví lahodného moku, které dnes vinařství uvedlo  na předvánoční trh, hodnotí sommelier vinařství Jiří Balga: „Jde o sekty s jemným a vytrvalým perlením. Zatímco cuveé je v chuti ovocné, ryzlink vlašský nabídne minerální slanost.“ Vína je možné zakoupit přes  e-shop vinařství  na www.vinarstvivolarik.cz, a to za cenu 315 Kč  a 300 Kč .

Rodinné Vinařství Volařík obhospodařuje 70 hektarů vinic v Mikulovské vinařské podoblasti. Soustředí se na tichá bílá vína, zejména na odrůdu ryzlink vlašský.  V letošním roce slavilo hned několik úspěchů – právě ryzlink vlašský se stal Championem Valtických vinných trhů v kategorii bílá vína, vinařství usedlo na „trůn“ v soutěži Král vín a získalo i  prestižní ocenění Vinař roku 2011.

(red), foto: www.vinarstvivolarik.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci