Umístění: Sport Fotbal

Kraj bude spolupracovat s FAČR při vzniku mládežnických akademií

vrba hasek fotbalBrno, 21. listopadu 2014 - Na krocích při spolupráci Jihomoravského kraje a Fotbalové asociace ČR při vzniku fotbalových akademií mládeže se ve čtvrtek 20. listopadu v Brně dohodli hejtman Michal Hašek s trenérem fotbalové reprezentace ČR Pavlem Vrbou.

Fotbalový stadion na Srbské získá zastřešení

1FC Brno Zbrojovka hraciBrno, 19. srpna 2014 - Město Brno připravuje zastřešení západní tribuny fotbalového stadionu při ul. Srbská a následnou rekonstrukci sedaček v nově zastřešených sektorech K, L, M a N. Zastřešením dojde ke zvýšení komfortu i bezpečnosti návštěvníků s předpokladem zvýšení průměrné návštěvnosti ligových utkání.

Brněnští nevidomí fotbalisté budou trénovat pod vedením britských profesionálů

FotbalBrno, 17. června 2014 - Nevidomí fotbalisté z brněnského týmu Avoy MU Brno budou trénovat pod vedením trenéra Davida Mycocka ze špičkového britského týmu University of Worcester Blind Football Club, mnohonásobného vítěze britské ligy, a útočníka Darrena Harrise z West Bromwich.

Fotbalový turnaj E.ON Junior Cup slaví jubileum a je plný novinek

fotbal-balon-rozhodci250Brno, 23. května 2014 - Největší fotbalový turnaj pro děti do deseti let E.ON Junior Cup 2014 slaví letos jubilejní desátý ročník. Největší a nejpodstatnější novinkou pro tento rok je změna herního systému. Díky tomu si na turnaji zahraje více než 3 500 fotbalistů. Turnaj v sobotu 24. května zamíří také do Boskovic.

Brněnští nevidomí fotbalisté vyráží na cestu za medailemi

brankar zasahBrno, 25. dubna 2014 - Nevidomí fotbalisté z brněnského týmu Avoy MU Brno zanedlouho vyrazí na turnaj Eins Energy Cup do německého Chemnitz, odkud si v minulých letech přivezli stříbrné a bronzové medaile. Odtud se přesunou rovnou na společné soustředění s nevidomými fotbalisty z legendárního hamburského týmu FC St. Pauli von 1910.

Školáci i veřejnost v Jiříkovicích mají nové sportovní hřiště

nove hriste jirikoviceJiříkovice, 6. prosince 2013 - Sportovci v Jiříkovicích se dočkali nového víceúčelového hřiště s umělým povrchem. Vyrostlo vedle místní základní školy, která dosud venkovním sportovištěm nedisponovala. Zatímco odpoledne jej bude moci využít široká veřejnost, během vyučování bude sloužit pro výuku tělesné výchovy. Na výstavbu hřiště, které ocení zejména vyznavači míčových her, přispěla Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.

Nejmenší fanoušci fotbalu v Ivančicích mají nové dětské hřiště - přímo na stadionu

detske-hriste-ivancice-nadace-cezIvančice, 13. června 2013 - V areálu fotbalového stadionu FC Ivančice bylo v pátek 7. června slavnostně otevřeno nové dětské hřiště. Fotbalový oddíl mladých talentů ví, že fanoušků kopané není nikdy dost. Proto svůj areál rozšířil o hrací plochu pro mladší sourozence svých svěřenců, kteří je s rodiči přicházejí podpořit na zápasy i tréninky. Výstavbu Oranžového hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou téměř 150 tisíc korun.

Plzeň nebo Sparta? Boj o titul se přiostřuje!

branka fotbalova21. května 2013 (MEDIAFAX) - Mohli vést ligu o pět bodů a mít snadnou cestu k druhému titulu, jenže plzeňští fotbalisté řekli ne a nyní nemají nic jistého. Sparta je totiž dotahuje! Ještě pár kol zpátky byla pražská Sparta druhá pouze o skóre, ale domácí remíza s Jihlavou a následná porážka v Liberci je srazila na kolena. Pět bodů čtyři kola před koncem jsou prostě obrovská ztráta a letenští se s titulem začali pomalu loučit. Jenže ejhle. Zpátky do hry je trochu paradoxně dostal úhlavní rival – Slavia Praha! Sešívaní totiž dokázali Viktorku porazit i v deseti lidech a na jejím hřišti vyhráli 1:0.

Strana 3 z 45