Umístění: Sport Fotbal Švancara spustil petici za vybudování nového stadionu za Lužánkami

Švancara spustil petici za vybudování nového stadionu za Lužánkami

Brno, 12. června 2015 – První podpisy se ve středu 10. června objevily na petici ZA NOVÝ STADION ZA LUŽÁNKAMI. Petiční výbor ustanovili fotbalista Petr Švancara a manažer značky Starobrno Petr Syřiště. Cílem petice je dosáhnout toho, aby vedení města Brna udělalo vše pro vybudování nového stadionu za Lužánkami nejpozději do roku 2020.

petr svancara petr vokral petice stadion luzanky

 

Petr Švancara se chtěl se svou profesionální kariérou 27. června rozloučit na místě, které je s ní nerozlučně spjato – na stadionu Za Lužánkami. Proto se před pár měsíci zrodil nápad, který zpočátku vypadal snad i bláznivě: uvést stadion do takového stavu, aby se na něm mohlo odehrát fotbalové utkání. Brňáky však nápad chytil za srdce a opravdu to dokázali – Švancarovi se během několika dní podařilo zcela vyprodat stadion. Na rozlučkový zápas se chystá neuvěřitelných 23 tisíc fotbalových fanoušků.  

Švancara ani jeho příznivci samozřejmě nechtějí, aby budoucnost fotbalového stadionu Za Lužánkami skončila jediným odehraným zápasem. Proto vznikla petice za vybudování nového stadionu, jedním z prvních signatářů se stal i brněnský primátor Petr Vokřál.  

Autoři a signatáři petice jsou přesvědčeni, že k Brnu nový fotbalový stadion prostě patří. Brno totiž má nejvyšší mrakodrap v republice, nejkrásnější vilu i největší výstavní halu. V minulosti mělo i nejlepší fotbalový stadion Za Lužánkami, kam chodili Brňané bez rozdílu společenského postavení i názorů. Od roku 2001 ovšem tento svatostánek sportu chátral. To se na jaře změnilo, dobrovolníci zde zdarma odpracovali tisíce hodin.

„Podepisuji se pod tuto petici ne jako sportovec, ale jako Brňan. Kdyby nám začala padat katedrála svatého Petra a Pavla nebo se nakláněl morový sloup na náměstí Svobody, zachoval bych se stejně,“ konstatoval Petr Švancara.

Stejný názor na věc má i manažer značky Starobrno Petr Syřiště. „Stadion Za Lužánky k Brnu patří zcela neodmyslitelně, je to jeden ze symbolů našeho města. A značka Starobrno jako další symbol Brna tam chce zpět. Proto pomáháme, a snahu všech o obnovu stadionu podporujeme, jak můžeme,“ řekl Syřiště.

Pro veřejnost bude petice v nejbližší době k dispozici na internetu (e-petice.cz), v prodejně top4footall v Bubeníčkově ulici, Pivovarské prodejně v ulici Hlinky i ve vybraných starobrněnských hospodách.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci