Umístění: Sport Fotbal Jihomoravský kraj podpoří sport více než 20 miliony korun

Jihomoravský kraj podpoří sport více než 20 miliony korun

Brno, 7. června 2021 – Částka 132 tisíc korun na výstavbu pálkařských tunelů pro mladé baseballisty, 104 tisíc na opravu střechy budovy šaten na fotbalovém hřišti v Suchohrdlech u Miroslavi nebo 92 tisíc na dostavbu hráčských šaten v Újezdě u Brna. Ve středu 2. června schválili krajští radní o dotace do sportu.

bankovky czk penize

 

„Celkem jsme schválili přes 20 milionů korun. Nastavili jsme pravidla tak, aby se dostalo na více subjektů, a hlavně na ty, které se starají o děti. Loňský rok byl pro sport extrémně náročný. Když jsem se bavil s rodiči, tak říkali, že jejich dětem kromě školy nejvíc chyběl právě pravidelný pohyb a hlavně kamarádi z oddílů,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

Kraj se chystá rozdělit mezi 70 oddílů a sdružení částku 8,1 milionu korun na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení. Pro 151 vybraných subjektů kraj vyčlenil sumu v celkové výši 12 milionů na podporu pravidelné činnosti sportovních organizací (tabulka 1 a 2 v příloze).

Stejně tak se krajská rada rozhodla podpořit organizaci sportovních akcí v kraji, a to celkovou částkou 2,7 milionu korun. Dotaci by tak měli obdržet pořadatelé Grand Prix Brno v dráhové cyklistice, finále extraligy v atletice a Mistrovství ČR družstev mužů a žen v atletice, Mistrovství ČR mládeže v jachtingu 2021 nebo tanečního Mistrovství světa dospělých Standard 2021. Rozhodnutí rady musí ještě potvrdit krajské zastupitelstvo.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+1 #2 a 2021-06-10 21:16
města = města Brna. Jinde je to různé, někde super, jinde jakž takž, ale většinou (tam kde mám přehled) ještě horší než v Brně.
Citovat
 
 
+1 #1 a 2021-06-10 21:13
Kraje dávají dlouhodobě do sportu tuším 5,5 mld. Kč ročně (zdroj NSA). Na JMK to dělá cca 620 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že jde o jeden z nejbohatších krajů v ČR, tak by to zřejmě mohlo být i více. Navíc letos konečně nebude nesmyslně dotovaná Velká cena Brna silničních motocyklů, kde kraj ušetřil víc než 10 mil. Kč. Kde jsou ty peníze? Proč se tady bavíme o směšných 20 milionech?? Proč se nestaví ani ta slibovaná atletická hala, velodrom, hokejová hala, či fotbalový stadion??? Podpora kraje a města je podle mého názoru na Jižní Moravě ostudná... podle toho sport zde i vypadá. Hanba.
Citovat