Umístění: Sport Fotbal Jihomoravský kraj podpoří vrcholové kolektivní sporty

Jihomoravský kraj podpoří vrcholové kolektivní sporty

Brno, 2. listopadu 2023 - Podpora 330 tisíc pro vyškovské ragbisty, 200 tisíc korun na ženský lední hokej v Břeclavi, 566 tisíc pro judisty v Králově Poli nebo například 519 tisíc korun pro hodonínské házenkářky. Zastupitelé kraje ve čtvrtek 2. listopadu rozhodli o rozdělení podpory pro vrcholové kolektivní sporty na jižní Moravě.

hokej nohy brusle

 

„Mezi 57 klubů a oddílů, které se účastní nejvyšších soutěží v republice, rozdělíme celkem téměř 18 milionů korun. Nejenže reprezentují náš kraj na nejvyšší úrovni, ale motivují tak ke sportu mladé talenty,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Dotační program s celým názvem Podpora vrcholového kolektivního sportu v Jihomoravském kraji je vypisován pravidelně každým rokem. Jeho cílem je podpora pravidelné a systematické sportovní činnosti sportovních klubů a spolků se sídlem na jihu Moravy, jejichž družstva dospělých reprezentují kraj v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži v České republice nebo interlize (to znamená v nejvyšší soutěži družstev s mezinárodní účastí).

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci