Umístění: Sport Fotbal Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz!

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz!

Suchohrdly u Miroslavi, 14. června 2018 – První významný úspěch ve své krátké historii zaznamenala fotbalová reprezentace našich vinařů. V boji o bronz zdolala ambiciózní Itálii a na historicky šestém fotbalovém Mistrovství Evropy vinařů ve Slovinsku obsadila skvělé 3. místo.

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz 2 600x400

 

„Jsem šťastný. Moc mě sice mrzelo, že se v posledních dnech před šampionátem zranilo několik kluků a se zúženým kádrem jsem netušil, co vše vydržíme a jak se popasujeme se silnou konkurencí. Zvládli jsme to, udělali jsme sobě a věřím, že i spoustě lidem u nás radost“ poznamenal Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC Czech Wine Team.

Ve skupině A, v nádherné vinařské destinaci Goriška Brda se naši střetli nejprve s Rakouskem /3:1/, dále Portugalskem /4:1/ a nakonec Itálií, kdy výsledek 0:0 stačil k postupu z prvního místa. Skupinu B v Mariboru suverénně ovládli Němci, před domácími Slovinci, Maďarskem a Švýcarskem.

Ve vyřazovací části, která se odehrála na východě Slovinska ve městě Murska Sobota tak na sebe narazili Slovinsko – Česká republika a Německo – Itálie. Naše reprezentace sice po dvakráte vedla, ale když nám byl 30 minut před koncem vyloučen klíčový středopolař a nařízen pokutový kop, který Slovinci proměnili, začala se rýsovat naše první porážka na šampionátu /2:3/. Druhé semifinále ovládli hladce Němci /4:0/. Podruhé nás tedy na šampionátu vyzvali Italové. „Páté utkání ve čtyřech dnech napovídalo, že to bude o morálce, koncentraci a lepší taktice. V tomto směru trenér Stanislav Vajčner /sklep Petrovské bůdy/ odvedl výbornou práci. Precizní defenzivou, rychlými kontry a skvělým střeleckým představením Tomáše Drápala /vinařství Pavlovín/ jsme pokořili Itálii 3:0“, doplňuje Martin Chlad. Ve finále pak Slovinci oplatili Němcům porážku ze skupiny, zvítězili 3:2 a obhájili titul evropských šampionů.

Turnaj svedl dohromady 8 reprezentací, 8 významných evropských vinařských zemí. Týmy musí splňovat základní podmínku, že minimálně 75% hráčského kádru tvoří vinaři. Zbylá čtvrtina pak mohou být osoby, které jsou profesně provázány s vínem. Ve vinařské reprezentaci ČR je aktuálně zastoupeno 34 českých, především však moravských vinařství.
Součástí celého podniku je i prezentace vín z produkce vinařství jednotlivých zemí. V místech konání, především však na závěrečném festivalu vína v Murske Sobotě, tak mohli hosté degustovat až na pětset vín.

Další šampionát proběhne v roce 2020 právě v České republice. Vše se odehraje ve dnech 19. – 23.5.2020 ve Znojmě, Mikulově a finálová část v Uherském Hradišti na tamním ligovém stadionu.

VINO EURO 2018 – pořadí jednotlivých zemí
1. Slovinsko
2. Německo
3. Česká republika
4. Itálie
5. Maďarsko
6. Portugalsko
7. Švýcarsko
8. Rakousko

www.fcvinari.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci