Umístění: Sport Halové sporty Brno přivítá mistrovství Evropy juniorů ve volejbalu

Brno přivítá mistrovství Evropy juniorů ve volejbalu

Brno, 28. srpna 2014 - Brněnské palubovky jsou v posledních letech volejbalu zaslíbené. Vedle působení mužského a dvou ženských extraligových celků mají Brňané i další příležitosti sledovat špičkovou podobu tohoto krásného sportu. Ve dnech 29. srpna až 6. září najdou v prostředí haly Vodova útočiště reprezentace nejlepších juniorských týmů Evropy.

ME Juniori brno hala vodova

 

Česká juniorská reprezentace aktuálně obsazuje 24. příčku ve světovém hodnocení FIVB a ambice týmu tomu odpovídají. Manažer týmu Martin Gerža zhodnotil šance našich hráčů: “Za úspěch bychom považovali účast ve skupině o páté až osmé místo. Stát se však může cokoli a je možné, že se nám podaří v základní skupině uspět a bojovat nakonec v nejlepší čtyřce.” Tým je složen hlavně z pražských a brněnských hráčů, doplněných o budějovické a zlínské talenty. Mnozí z nich jsou také součástí širších kádrů extraligových družstev.

Trenérem naší reprezentace je velice zkušený Jindřich Licek, který dříve působil u extraligových mužstev Kladna nebo Benátek nad Jizerou. Jeho asistentem je Jan Muroň, manažerem týmu pak Martin Gerža.

Naši hráči aktuálně ukázali dobrou formu na kvalitním Memoriálu Česnokova v ruské Anapě. Prestižního turnaje se zúčastnila světová špička v podobě týmů Ruska, Polska, Číny a České republiky.

Čeští junioři podali skvělý výkon a získali druhé místo hned za suverénní Čínou. Výsledek z Ruska a také sílu domácího prostředí lze brát jako příslib dobré podívané na brněnském turnaji.

Všechny zápasy české základní skupiny, semifinálová a finálová utkání se hrají v hale Vodova v Brně - Králově Poli. Začátky utkání jsou v 15:00, 17:30 a ve 20 hodin. Vstupenky jsou dostupné na portálu Ticketstream.cz, přičemž jednodenní vstupenka fanouška vyjde na 50 Kč a permanentní vstup na všechny zápasy pak 180 Kč.

Přijďte fandit budoucím hvězdám evropského volejbalu! Více informací a rozpisy zápasů naleznete na eurovolley2014.cz.

Autor: Miroslav Toman, foto: Martina Matoušková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci