Umístění: Sport Halové sporty Slovácký pohár 2012 - špičkové házenkářky míří do Hodonína

Slovácký pohár 2012 - špičkové házenkářky míří do Hodonína

Hodonín, 16. srpna 2012 - Účastnice olympiády v Londýně, šampionka z Pekingu, hráčky, mající doma zlato ze světového šampionátu juniorek, který se odehrál v Praze. Několik českých reprezentantek. Kde je uvidíte? V Hodoníně, právě tam se totiž ve dnech 22. – 26. srpna uskuteční SLOVÁCKÝ POHÁR 2012, turnaj, slibující parádní házenkářský zážitek.

hazena2_250

 
Most, Astrachaň, Kaunas, Záhřeb, Minsk a Skuru, to je nabité obsazení Slováckého poháru. „Letos už jsme dosáhli takového stavu, že bylo nutné některé týmy odmítnout,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů, pan Radek Bičan s tím, že místo nezbylo třeba na ruské duo Dinamo Volgograd - Lada Togliatti.

Už to, že organizátoři musí odmítat taková esa házená svědčí o renomé turnaje. „Lada Togliatti letos byla ve finále EHF Cupu, nemohli jsme vzít ani mistra Švýcarska,“ popisuje Bičan. Nicméně do Hodonína pořád dorazí skvělá enkláva. „Kaunas je doma mistrem, totéž Minsk, Astrachaň byla šestá, ale je nesmírně zkušená,“ pochvaluje si Bičan.

„Pro nás je nesmírně důležité, že k nám skutečně jezdí týmy z celého světa,“ říká Bičan. Přál by si ještě více týmů z Polska a Maďarska. „Jenže třeba polská liga má specifický systém, a tak trenéři nechtějí hrát takový turnaj týden před startem ligy,“ naráží zde organizátoři na problém.

O tom, kdo turnaj vyhraje, nechce Bičan polemizovat. „Tipnul bych si Zagreb a Astrachaň, nicméně házenou umí všechny týmy, včetně třeba Kaunasu,“ říká. „Týmy prochází obměnou, navíc se tady vytrhnou ze stereotypu, uvidíme,“ nechává si organizátor otevřena zadní vrátka.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci