Umístění: Sport Halové sporty Slovácký pohár je obrovská možnost pro region, říkají organizátoři

Slovácký pohár je obrovská možnost pro region, říkají organizátoři

Hodonín, 22. srpna 2012 - Již pošesté se sejdou v Hodoníně obrovsky kvalitní házenkářské týmy, aby ve dnech 22. – 26. srpna odehrály Slovácký pohár. Tento hodonínský turnaj za předchozích pět let získal ohromnou reputaci, a tak museli organizátoři týmy dokonce odmítat. Jak sami tvrdí, pro celý region je to skvělá možnost své prezentace, avšak místními ne zcela doceněná.

Hazena1-2

 
Radek Bičan, jeden z hlavních organizátorů, poukazuje na mezinárodní přesah Slováckého poháru. „Jezdí týmy z celé Evropy, Zagreb, Skuru, byli tady Rusové, Rumuni, Islanďané a mohl bych pokračovat,“ pochvaluje si Bičan.

Záštitu nad akcí převzal už poněkolikáté hejtman kraje, avšak vnímání ze strany místních podnikatelů by mohlo být lepší. „Počtvrté bude turnaj mít záštitu Michala Haška, vztah s krajem chceme udržet, protože turnaj přesahuje rámec kraje, nicméně pořád je poměrně nedoceněný, vždyť tady se ukazují persony házené,“ říká Bičan a nepřehání, vždyť několik hráček právě zápolí na OH v Londýně nebo jsou mistryněmi světa, či Evropy.

Nesmíně cenné je také finanční hledisko akce. „Každý tým tady má zhruba dvacet lidí, takže nějakých stotřicet osob, celkově turnaj pojme nějakých 180 lidí,“ počítá organizátor. „Musíme vidět ekonomický rozměr, Astrachaň tady bude 12 dní a utratí osm tisíc eur, prostě Slovácko není jen dechovka, s nějakou after party u bubínků, chtěl bych, kromě nás, vypíchnout ještě stolní tenisty, vždyť my děláme pro prezentaci města a kraje strašně moc,“ uvádí pak konkrétní případ u ruského klubu.

K takové akci pak patří také mimoházenkářské vyžití. „Není to jen o sportu, snažíme se zařídit doprovodný program, Dánky loni chtěly do Lednice, zařídili jsme jim prohlídku v angličtině a byly nadšeny,“ vrací se k roku 2011 Bičan.

A co tedy čeká týmy letos? „Letos týmy bereme na Templářskou tvrz, okoštovat víno, to je naše tradice, spolupráci se sklepy si pochvalujeme, navíc je vezmeme do lázní, právě lázně, myslím si, jsou klíčový prvek města, a pak, hlavně funkcionáři rádi půjdou ochutnat pivo ke Švihákovi,“ uzavírá Radek Bičan.
Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci