Umístění: Sport Halové sporty Ženská volejbalová World Grand Prix se bude hrát na začátku srpna v Brně

Ženská volejbalová World Grand Prix se bude hrát na začátku srpna v Brně

Brno, 18. července 2014 - Do České republiky míří během letních prázdnin další prestižní volejbalová soutěž národních týmů. Na domácí palubovce budou ale tentokrát zápolit zástupkyně něžného pohlaví. Do brněnské haly Vodova totiž míří na první tři srpnové dny ženská World Grand Prix. Jde o největší turnaj této soutěže v historii, účastnit se ho bude osmadvacet týmů a česká reprezentace bude u toho.

world grand prix volejbal brno

 

Národní celek pod vedením italského kouče Carla Parisiho, který po úspěšné kvalifikaci postoupil na mistrovství Evropy, se začíná pilně připravovat na světovou Grand Prix, která vyvrcholí na konci července prvním ze dvou turnajů. České hráčky jej odehrají v kazašských Almatech a střetnou se tam s domácím výběrem, Chorvatskem a Austrálií. Od 1. do 3. srpna pak budou v Brně Češky hostit Alžířanky, Mexičanky a Kazašky.

„Po Světové lize mužů nyní upínáme všechny své síly na přípravu ženské World Grand Prix. Reprezentaci se podařilo postoupit na mistrovství Evropy, což byl hlavní cíl, ale v úspěch doufáme i v této soutěži. Věříme, že se nám po stránce organizační a produkční povede vše tak, abychom společně s fanoušky vytvořili našim hráčkám prostředí potřebné k co nejlepším výsledkům,“ říká předseda organizačního výboru World Grand Prix a místopředseda ČVS Robert Urbánek.

World Grand Prix má ve svém rozšířeném formátu daleko složitější systém. Je rozdělena do tří částí. První, jež zahrnuje skupiny A až I, čítá dvanáct týmů. Ty se spolu utkají v devíti čtyřčlenných skupinách, respektive na devíti turnajích, z nichž v celkovém součtu čtyři nejlepší země postoupí do závěrečného finálového turnaje. Do něj se také probojuje Japonsko jako hostitel a vítěz ze závěrečného Final Four skupin J až O, ve které se nachází osm reprezentací.

Česká reprezentace se nachází ve třetí části světové Grand Prix. Ve skupinách P až S si nezahraje pouze s Bulharkami a Keňankami. Nejlepší tři celky si společně s Bulharskem, které hostí závěrečný turnaj, zahrají Final Four ve městě Samokov. Pokud by se do něj Češkám podařilo probojovat, šlo by o další skvělý úspěch v tomto reprezentačním cyklu.

Do prodeje sítě Ticketstream.cz už v současné době míří vstupenky na všechny tři hrací dny. Pokud si jednotlivec zakoupí jednodenní lístek, vynaloží na něj pouhých 70 korun a uvidí dva zápasy špičkového ženského volejbalu. Když se však rozhodne vidět šest skvělých zápasů, vyjde jej to jen na 150 korun. Jeden hrací den z prodlouženého víkendu tak vyjde zcela zdarma.

Hráčky doufají, že je do Brna přijde podpořit velké množství fanoušků, stejně jako tomu bylo v uplynulé kvalifikaci na mistrovství Evropy 2015. A diváci naopak mají jistotu, že během tří dní uvidí dramatická volejbalová klání, která pobaví nejednoho příznivce tohoto sportu. World Grand Prix totiž takovou soutěží je.

Zápasy WORLD GRAND PRIX v Brně

  •     1. 8. – 16:00    Mexiko – Kazachstán
  •     1. 8. – 19:00    Česká republika – Alžírsko
  •     2. 8. – 16:00    Mexiko – Česká republika
  •     2. 8. – 19:00    Kazachstán – Alžírsko
  •     3. 8. – 14:30    Alžírsko – Mexiko
  •     3. 8. – 17:30     Česká republika – Kazachstán


Autor: Lukáš Dvořák, foto: archiv organizátorů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci