Umístění: Sport Hokej

Oslavenec Jiřík má v hledáčku gólmana Galanského

KokrHokejový útočník Jaroslav Jiřík vybojoval s Brnem pět mistrovských titulů a byl prvním československým hráčem v NHL. Z Olympijských her 1968 si přivezl stříbrnou medaili. O rok později reprezentanta kontaktoval manažer nového účastníka NHL Saint Louis Blues. Jiřík dostal povolení hokejového svazu a odjel do zámoří. V sezóně 1969/70 nastoupil ve třech utkáních právě za Saint Louis Blues, ale angažmá na další sezonu odmítl z rodinných důvodů. Za zámořský celek odehrál tři zápasy, v utkání proti Los Angeles dal údajně i gól, který rozhodčí ale neuznali.

Fanoušci hráče vypískali

fans Komety Brno„Čtyřicet roků chodím na Kometu, ale něco tak hrozného jsem ještě neviděl,“ zazněla zcela výstižná věta z úst diváka po hokejovém utkání Brna se Zlínem a vůbec se nebylo co divit, že fanoušci hráče právem nejen vypískali, ale v jednu chvíli se k nim dokonce otočili zády. Slabé povahy musely být zralé tak akorát na prášky. „Kdyby aspoň něco hráli, tak by jim člověk odpustil,“ bědoval jiný. Je pravda, že s Kometou to jde dolů a na zápasy baráže, kdy nechávali brněnští hokejisté na ledě srdíčko, se může už jen nostalgicky vzpomínat.

Trenér Komety: Prodané zápasy? Bláboly u piva!

Meniskus„Netuším, jak k tomu došlo, ale najednou mi meniskus praskl, musel jsem na operaci, a tak nyní nikam nespěchám,“ řekl nám s úsměvem a o berlích Vladimír Kýhos, trenér brněnské hokejové Komety. Do začátku soutěže by měl být však fit. Hned dvě radosti čekají na diváky Komety v nové sezóně. Konečně se bude v Brně hrát zase extraliga a po návratu na led si v Rondu zachytá v pardubickém dresu Dominik Hašek. Kometa nejvyšší soutěž koupila i přesto, že Libor Zábranský, dnes ve funkci člena představenstva, léta tvrdil, že chce extraligu vybojovat pouze na ledě. Jenže čas dozrál, což pochopil i Zábranský.

Haškové se sešli v Bučovicích

Hašek a Hašek Slavný hokejový gólman Dominik Hašek a jihomoravský hejtman Michal Hašek se 16. května setkali na jubilejním desátém Zámeckém koštu vín v Bučovicích. Oba milovníci vína se zde sice setkali nad vzorky zlatého a rubínového moku, ale probírali i situaci brněnského hokeje, historii Komety a vyjadřovali uspokojení nad tím, že je zase v extralize. Ocenili také, že se klub i jeho fanoušci po rekonstrukci Ronda dočkají příznivějšího prostředí.

Když byli hokejisté Pospíšil a Machač naladěni na stejnou vlnu

Oldřich MachačFrantišek Pospíšil (navlékal dres s číslem 7) a Oldřich Machač (4) byli v 70. letech obávanou reprezentační hokejovou obrannou dvojicí. Machač, jenž strávil deset sezón v Zetoru Brno a oslavil před pár dny narozeniny (63), byl drsnější a hrál víc do těla. Pospíšil naopak kraloval v přehledu a tvořil hru. Spoluhráči si dokázali vyhovět na ledě i mimo něj a v reprezentačním týmu vytvořili nerozlučné legendární duo.

Olympijský vítěz „Dopi“ pomůže Kometě

Jiří DopitaNové brněnské hokejové posile Jiřímu Dopitovi ještě ani nezačala letní příprava a už soupeřům nahání hrůzu. Sice zatím pouze s tenisovou raketou, ale i to se počítá. Nedávno totiž nenašli s parťákem ve čtyřhře, na silně obsazeném turnaji v Brně, přemožitele. Spoluhráčem mu byl odchovanec ZKL Brno Michal Konečný. Oba hokejoví útočníci se vzájemně doplňovali stejně před 14 lety, kdy v dresu tehdy suverénního Vsetína, vybojovali mistrovský titul. Zatímco Dopita hokej ještě aktivně hraje, Konečný trénuje Břeclav.
Kometa odkoupila extraligovou soutěž od Znojma a Brnu se podařilo do mužstva nalákat hned celý znojemský útok. Největší rybou se stal olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, sedminásobný ligový šampion a držitel Zlaté hokejky z roku 2001 Jiří Dopita. Zatím se upsal na rok. Roman Erat, jeho parťák z minulé sezony, bude v Kometě působit dva roky, Radek Procházka má navíc ještě roční opci.

Fanoušci Komety čekali na lístky 29 hodin!

Fanoušek KometyJedničku s hvězdičkou si zaslouží brněnští, po hokeji vyprahlí, příznivci Komety. O březnové zápasy finále play off první ligy s Ústím měli takoví zájem, že by v pohodě zaplnili tribuny fotbalového stadionu za Lužánkami. Možná by jim nakonec ani kapacita 50 000 míst nestačila.

Hokejová extraliga je na obzoru

hokejJiž brzy vypukne nový ročník hokejové extraligy. V úterý 9. září do ní vstoupí i tým HC Znojemští Orli, jediný jihomoravský zástupce v této soutěži. Před novou sezónou došlo k výměně trenérů. Duo Sýkora–Hynek odchází do Pardubic, resp. do Plzně, a na střídačku usedne nová trenérská dvojice Rulík–Baďourek. Z klubu odešli pouze obránci Jareš a Chmelíř, které nahradili Mrázek ze Sparty a Rýgl z Liberce, útok Orlů navíc posílil Daniel Bártek z Olomouce.

Strana 51 z 51