Umístění: Sport Hokej Fanoušci hráče vypískali

Fanoušci hráče vypískali

„Čtyřicet roků chodím na Kometu, ale něco tak hrozného jsem ještě neviděl,“ zazněla zcela výstižná věta z úst diváka po hokejovém utkání Brna se Zlínem a vůbec se nebylo co divit, že fanoušci hráče právem nejen vypískali, ale v jednu chvíli se k nim dokonce otočili zády. Slabé povahy musely být zralé tak akorát na prášky. „Kdyby aspoň něco hráli, tak by jim člověk odpustil,“ bědoval jiný. Je pravda, že s Kometou to jde dolů a na zápasy baráže, kdy nechávali brněnští hokejisté na ledě srdíčko, se může už jen nostalgicky vzpomínat.

fans Komety Brno

 

„Takový extraligový začátek jsem ještě nezažil, i když jsem vedl týmy, se kterými jsme také neměli výsledky zpočátku excelentní. Zkoušíme změny v tréninku, děláme pohovory s hráči, to jsou možnosti, jež se používají na to, aby z nich špatná psychika spadla. Pracujeme na tom, stejně jako na kondici a taktických věcech,“ tvrdí trenér Komety Pavel Pazourek. Brno svým výkonem, především proti Zlínu, zklamalo. Byl to hokej dobrý tak akorát na nějaký zamrzlý vesnický ´žabák´. „Zpočátku se nám začalo dařit, ale nešťastný zápas na Slavii, kde jsme prohráli i zásluhou neuznané branky, i přes pozdější omluvu ze strany rozhodčího, nás hodil zase zpátky. Člověk také nesmí zapomenout, že je tým složený ze dvou mančaftů. To se vědělo, ale nepočítalo se s tím, že budou problémy tak velké,“ říká Pazourek

Líto všeho musí být trenérovi Vladimíru Kýhosovi, který byl, po několika nepodařených zápasech, od mužstva odvolán. Před prvním extraligovým zápasem nám řekl, že týmu chybějí obránci, což se také potvrdilo. Mužstvo totiž nedávno posílili Martin Richter a Jan Novák a na hostování do konce roku přišel z Českých Budějovic útočník Ivan Huml. „V kádru dochází k různým změnám, je to podle situace, ve které se kdo nachází. Někdo přijde, další nesplní očekávání. Máme nyní tři obránce zraněné, kdyby jiní beci nepřišli, neměli bychom pomalu s kým hrát. Jsou to kvalitní hráči a věřím, že budou oživením a pomohou nám nahoru,“ podotýká Pazourek.

Kometa měla po deseti kolech jediný bod získaný ze střetnutí s Vítkovicemi a na předposlední Litvínov ztrácela osm bodů. „Práci s psychologem jsme nezkusili, ono se to ani moc nepraktikuje. Špatnou psychiku odbouráváme v rámci tréninku. Každý den jde prostě hráč s kůží na trh, a přestože prohraje, musí se otřepat a naskočit dál. Příliš jsme zbytečnými chybami nepomohli ani gólmanu Trvajovi. V šatně po utkání je každý sklíčený, ale před zápasem je potřeba, aby byli všichni hráči patřičně nažhavení. Musejí se na utkání pořádně nachystat a o výsledek se poprat,“ dodává Pazourek.

A dokážou se hokejisté Komety ještě vůbec hecovat? „Toto by se mělo zlepšit. Střídačka ani kabina není dost hlučná. Ať se hráči klidně i pohádají, což je pořád mnohem lepší, než když panuje všude takové ticho. Co se však přípravy týká, žádné problémy nejsou. Naopak, každý si ještě přidává a je vidět, jak je to mrzí.“ A nebude současný trenér následovat brzy Kýhose? „To je pro trenéra běžné. I pouze 14 dnů může být někdy dlouhá doba,“ je si vědom Pavel Pazourek.

Autor: Petr Podroužek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #3 2009-10-16 17:56
Ostatně Kometě chybí prostě kvalitní hráči. Obrana je děravá, útok táhne jedna pětka veteránů, a Trvaj, ten už to nezachrání. Proč nechytá Saša Hylák? Loni podával dobré výkony. Nová posila Sasu Hovi - no snad dostane šanci dnes. Prostě z h...a bič neupleteš. A když upleteš, nepráskneš :sad: Ale ještě není čas na soudy, věřím, že se hra zvedne!!!
Citovat
 
 
0 #2 2009-10-16 17:45
Včera??????
Citovat
 
 
0 #1 2009-10-16 09:45
a vcera to zase projeli...
Citovat