Umístění: Sport Hokej Fanoušci Komety čekali na lístky 29 hodin!

Fanoušci Komety čekali na lístky 29 hodin!

Jedničku s hvězdičkou si zaslouží brněnští, po hokeji vyprahlí, příznivci Komety. O březnové zápasy finále play off první ligy s Ústím měli takoví zájem, že by v pohodě zaplnili tribuny fotbalového stadionu za Lužánkami. Možná by jim nakonec ani kapacita 50 000 míst nestačila.

Fanoušek Komety

 

A klobouk dolů před jejich vzájemnou solidaritou. „Rozsypaly se mi při zápase na Rondu z peněženky drobné. Už jsem se s nimi loučil, ale fanoušci i tři řady pode mnou je posbírali a podali,“ ještě dnes nevěřícně kroutí hlavou Luděk Šmiták. Po průchodu turnikety se svět pro příznivce Komety změnil, když si například patnáctiletý tykal s padesátiletým.

U jedné z prodejen vstupenek v brněnské Lidické ulici se několikrát bivakovalo. Fanoušci si lehce spočítali, že se se vstupenkami na každého nedostane, a tak se začala fronta na lístky tvořit už mnoho hodin před samotným prodejem. Před závěrečným zápasem play off si první z nich  „ustlal“ na svátek Josefa, tedy 19. března, dokonce už v 16 hodin. Vstupenky (každý jich mohl získat maximálně pět) si přitom koupil až na druhý den v devět ráno. Poslední zimní noc však dala o sobě pořádně vědět. Rafičce teploměru se vůbec nechtělo do plusového čísla, i proto se každý snažil zahřát, jak jen to šlo. Došlo na spacáky, molitany, nechyběly lehátka, látkové sedačky a proti zimě „bojovaly“ také káva či rum. V předem danou hodinu dostal každý na ruku razítko s pořadovým číslem, to aby se nepředbíhalo. Každý si zde musel odsedět nebo odstát většinu času a jít si schrupnout mohl jen na krátký čas. V noci se nad přenosným roštem opékalo maso. Někteří zašli zase na pivo a párek k provizornímu stánku za městské divadlo. A světe a fotbaloví fanoušci Brna divte se! nedošlo k žádným výtržnostem. I při neúspěchu v play off se nakonec Kometa v extraligy přece jen podívá. Na úkor Znojma, které licenci Brnu prodalo.

Fanoušci Komety

Text a foto: Petr Podroužek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci