Umístění: Sport Hokej Hokejisty Znojma posílí kanadský útočník Danton

Hokejisty Znojma posílí kanadský útočník Danton

Znojmo, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Hokejový tým HC Orli Znojmo posílí do konce sezony kanadský útočník Mike Danton. Ten byl v letech 2004-2009 ve vězení za pomoc při přípravě vraždy, před tím však odehrál 87 zápasů za New Jersey Devils a St. Louis Blues v zámořské NHL, informují o tom oficiální stránky znojemského klubu.

hokej250

 

Jednatřicetiletý Danton měl slibně rozjetou kariéru, když v letech 2001-2003 odehrál 87 zápasů v NHL, v nichž nasbíral 14 kanadských bodů a 182 trestných minut. O rok později byl v létě odsouzen na pomoc při přípravě vraždy, když měl zajistit nájemného vraha. Měl také problémy s drogami. Dostal trest odnětí svobody na sedm a půl roku. V září roku 2009 byl ale podmínečně propuštěn.

Ve vězení se Danton změnil, absolvoval zdravotnický kurz a po návratu z vězení hrál v uplynulé sezoně v zámořské univerzitní soutěži. Letos v létě se dohodl se švédským třetiligovým týmem IFK Ore. V září pak zachránil přímo na ledě Marcuse Bengtssona. Nyní posílí Danton Znojmo, se kterým by měl startovat v EBE lize.

Pavel Urban

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci