Umístění: Sport Hokej Hokejová extraliga přijde o peníze, Budvar zrušil smlouvu

Hokejová extraliga přijde o peníze, Budvar zrušil smlouvu

Praha, 26. září 2012 (MEDIAFAX) - Hokejová extraliga přijde kvůli prodeji piva o jednoho z největších sponzorů. Pivovar Budvar měl exkluzivní smlouvu na prodej svého piva na všech stadionech, když si ale už čtvrtý klub vyjednal výjimku, Budvar smlouvu zrušil. Český hokej tak přijde o mnoho milionů korun.

Penize-predrazeno250

 

Český hokej, to je souboj sponzorských log, jsou prakticky všude, na ledě, na mantinelech, na dresech i na rozhodčích. Jedním z těch hodně viditelných byl i Budějovický Budvar, ten ale svůj zdroj peněz zastavil.

"Důvodem pro naše odstoupení od smlouvy bylo to, že společnost BPA nám na nadcházející sezonu nezajistila exkluzivní prodej našeho piva na stadionu v Brně,“ uvedl mluvčí Budvaru Petr Samec.

"Kluby mohou výjimky využívat a některé tak i učinily. Budvar byl o situaci v Brně informován, ale nakonec se rozhodl smlouvu s BPA vypovědět. I on na to měl právo,“ dodala generální ředitelka BPA Jana Obermajerová.

Situace v Brně byla pro Budvar poslední kapkou, ze čtrnácti klubů se smluvní pivo nečepovalo v Plzni, na Slavii a ve Vítkovicích, a když si výjimku vyjednalo i Brno, sponzor se naštval. Na jihu Moravy je totiž velmi často vyprodáno a pivo tam teče proudem.

Extraliga tak přijde údajně až o deset milionů korun. Což je rozpočet průměrného klubu na celý měsíc. Nebo roční plat dvou největších hvězd extraligy.

"Byli bychom pochopitelně velmi rádi, kdyby se celý tento problém podařilo vyřešit, máme informace, že ještě některá jednání proběhnou," řekl mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Fanoušky celá pivní kauza příliš nevzrušuje, pivo si na hokeji většinou dají, ať už je jakékoli značky.

Budvar podporoval českou extraligu od roku 2003, rovných devět sezon. Stávající kontrakt měl vypršet na konci této sezony, v jednání ale byla smlouva nová.

Ivana Jakoubková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci