Umístění: Sport Hokej Jihomoravský kraj podpoří znojemské hokejisty

Jihomoravský kraj podpoří znojemské hokejisty

Brno, 1. září 2015 - Dva miliony korun každým rokem poputují v následujících třech letech znojemským hokejistům z krajského rozpočtu. Memorandum o spolupráci Jihomoravského kraje a společností ORLI ZNOJMO, s.r.o., podepsal 31. srpna ve Znojmě hejtman Michal Hašek a jednatelé společnosti Pavel Ohera a Stanislav Hahn.

hojkej hokejista led puk

 

„Jihomoravský kraj má zájem o systémovou podporu. Memorandum je uzavřeno na tři roky, jeho hlavním obsahem je spolupráce a podpora na projektech, které se týkají sportovní činnosti klubu i podpora vrcholového sportu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

„Jihomoravský kraj bude prezentován na akcích, které budou souviset se znojemským hokejem. Stabilní rámec dává finanční podpora. Na základě obdobného memoranda získává brněnská Kometa ročně podporu ve výši dvou milionů korun a stejné dva miliony korun ročně počínaje rokem 2015 získávají také znojemští Orli. Znamená to, že krajskému zastupitelstvu předložím návrh na udělení této podpory už nyní 17. září a pro roky 2016 a 2017 se na základě tohoto memoranda takováto finanční podpora stane součástí krajského rozpočtu,“ doplnil hejtman.

„Memorandum nám umožní daleko lépe pracovat s mládeží i na profesionální úrovni tak, aby znojemský hokej šel stále nahoru. Na druhé straně jižní Moravě to umožní dobrou propagaci nejen u nás, ale i v zemích, kde hrajeme, především v Rakousku. Myslím, že pro obě strany je to výrazný krok dopředu,“ řekl jednatel klubu Pavel Ohera.

Orli Znojmo je významný hokejový klub hrající mezinárodní soutěž Erste Bank Eishockey Liga, ve které startují hokejové kluby z pěti evropských zemí. Klub se rovněž věnuje výchově mládeže od přípravky až po juniory.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci