Umístění: Sport Hokej Lístky na hokejové semifinále Brna s Plzní spekulanti draží za 4000 Kč

Lístky na hokejové semifinále Brna s Plzní spekulanti draží za 4000 Kč

Brno, 29. března 2012 (MEDIAFAX) - Spekulanti v Brně draží na internetových portálech vstupenky na víkendová semifinálová utkání hokejové extraligy mezi Brnem a Plzní. Cena čtyř vstupenek na sobotní zápas do deváté řady za střídačkami se vyšphala ve čtvrtek před polednem na 4060 korun.

stadion-sedadla250

 

Fanoušci Komety jsou ochotni vstupenky do arény s kapacitou 7200 diváků přeplatit až desetinásobně. Oficiální ceny lístků jsou od 250 do 450 korun, nominální cena na internetu dražených vstupenek je 400 korun.

Spekulantům nahrává skutečnost, že lidé nemají jinou šanci, jak se na hokej dostat. Předprodej vstupenek na první dvě semifinálová utkání Komety Brno proti plzeňským Indiánům pro majitele permanentek skončil ve středu večer. Ve čtvrtek dopoledne pak během několika minut zmizelo posledních 300 lístků, které dal klub do volného prodeje. "To není normální. Kvůli takovým spekulantům se na hokej nemají šanci dostat lidi, kteří chodí poctivě celý rok," postěžoval si Filip Nováček, který chodí fandit do kotle na stání.

Vedení brněnské Komety chování překupníků mrzí. "Víme, že jsme sami mohli nasadit vstupné kolem tisícikoruny a halu bychom bez problémů ihned vyprodali. Zájem diváků je totiž pětinásobný, než dokáže zimní stadion pojmout," řekl mluvčí klubu Jiří Pošvář.

Klub se chtěl ale zachovat poctivě vůči majitelům permanentních vstupenek a lístky na semifinále nezdražil. "Situace s předraženými vstupenkami na černém trhu nám vadí, je ale, bohužel, odrazem mentality některých lidí," dodal Pošvář.

Chování překupníků je podle policie "nečestné a nesportovní", nicméně zřejmě nepostižitelné. "Pokud někdo akceptuje nabízenou cenu od prodejce, který řádně lístek koupil a zaplatil a tudíž v ceně lístku i odvedl daň z přidané hodnoty, pak zřejmě není další prodej lístků nelegální," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nezákonný by podle něj byl prodej falešných vstupenek nebo prodej takových lístků, které by si za účelem spekulace dopředu odčerpal někdo z klubových pokladníků.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci