Umístění: Sport Hokej Postoupí-li Brno do finále extraligy, budou se zápasy Komety promítat na náměstí

Postoupí-li Brno do finále extraligy, budou se zápasy Komety promítat na náměstí

Brno, 2. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Pokud Kometa Brno postoupí do finále hokejové extraligy, radnice centrální části nechá průběh všech zápasů o titul promítat na obří obrazovky na Náměstí Svobody. V pondělí to řekl starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka (ODS).

hokej01-250

 

"Po hokeji je hlad. Brno se teď prostřednictvím Komety zviditelňuje v celé republice," řekl starosta. Radnice se proto dohodla s reklamní společností, že v případě postupu do finále extraligy bude na centrálním náměstí zápasy promítat. "Město to nebude stát prakticky žádné náklady navíc. Vyjdeme pořadatelům vstříc jen při povolování a shánění potřebných razítek a také při úklidu náměstí," řekl Šťástka.

Brněnská radnice se domnívá, že hokejová utkání na Náměstí Svobody by mohlo vidět najednou tři až pět tisícovek lidí. "Některé odhady mluví až po patnácti tisících fanoušků, to se mi ale nezdá reálné a navíc by takové srocení davu bylo asi i nebezpečné," řekl Šťástka s tím, že o kapacitě hlavního brněnského náměstí nepanuje obecná shoda.

Termíny hokejového finále jsou pevně dány - hraje se 9., 10., 13., 14. a případně i 17., 19. a 21. dubna. Radnice předpokládá, že by v případě postupu Komety do finále nechala promítat všechna utkání.

Ve hře jsou podle Šťástky dvě technické varianty přenosu - hokej by se vysílal buď na největší obrazovce svého druhu v Česku nebo na dvou menších, nasměrovaných od morového sloupu tak, aby byla jejich viditelnost co nejlepší.

Extrémní zájem o hokejová utkání potvrdil i mluvčí Komety Jiří Pošvář. "Náš stadion pro sedm tisíc dvě stě diváků bychom na domácí utkání bez problémů vyprodali pětinásobně," řekl.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci