Umístění: Sport Hokej Slovenský útočník Uram se po šesti letech vrací mezi znojemské hokejisty

Slovenský útočník Uram se po šesti letech vrací mezi znojemské hokejisty

Znojmo, 21. května 2012 (MEDIAFAX) - Hokejisty Znojma působící v mezinárodní soutěži Erste Bank Eishockey Liga posílí slovenský útočník Marek Uram, který se mezi Orly vrací po šesti letech. Jihomoravský klub o tom v pondělí informoval na oficiálních internetových stránkách.

hokej7

 

Uram bavil znojemské fanoušky sedm let a společně s krajanem Peterem Pucherem vytvořil jednu z nejobávanějších útočných dvojic české extraligy. Nyní se oba setkají opět v jednom týmu, protože Pucher už ve Znojmě opět působí a Uram podepsal s Orly roční smlouvu se zkušebním obdobím do 30. října.

Technický křídelník, který v roce 2002 přispěl Slovensku z vítězství na světovém šampionátu, v pondělí absolvoval ve Znojmě fyzické testy a do přípravy s mužstvem by se měl zapojit ve čtvrtek. "Marek projevil zájem ve Znojmě hrát a rozhodli jsme se mu dát šanci. Je zde formou zkoušky, místo v týmu si bude muset vybojovat. Pokud k tomu přistoupí podobně jako Peter Pucher loni, neměl by to pro něj být problém," řekl hlavní kouč Orlů Martin Stloukal.

Sedmatřicetiletý Uram přišel do Znojma v průběhu první extraligové sezony Orlů 1999/2000 a na jihu Moravy setrval až do roku 2006, kdy výměnou za Juraje Štefanku odešel do Vítkovic. S nimi ve čtvrtfinále play-off vzápětí vypadl právě proti Znojmu, které skončilo třetí.

Poté se přesunul na Slovensko, tři sezony hrál v dresu Slovanu Bratislava a další dva ročníky strávil v Martině. Poslední sezonu začal v rodném Liptovském Mikuláši, ovšem na delší dobu jej vyřadilo ze hry zranění.

Petr Říha, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci