Umístění: Sport Hokej Trenér Komety: Prodané zápasy? Bláboly u piva!

Trenér Komety: Prodané zápasy? Bláboly u piva!

„Netuším, jak k tomu došlo, ale najednou mi meniskus praskl, musel jsem na operaci, a tak nyní nikam nespěchám,“ řekl nám s úsměvem a o berlích Vladimír Kýhos, trenér brněnské hokejové Komety. Do začátku soutěže by měl být však fit. Hned dvě radosti čekají na diváky Komety v nové sezóně. Konečně se bude v Brně hrát zase extraliga a po návratu na led si v Rondu zachytá v pardubickém dresu Dominik Hašek. Kometa nejvyšší soutěž koupila i přesto, že Libor Zábranský, dnes ve funkci člena představenstva, léta tvrdil, že chce extraligu vybojovat pouze na ledě. Jenže čas dozrál, což pochopil i Zábranský.

Meniskus

 

„Můžeme si naplánovat, co chceme, koupit hráče, jaké chceme, a stejně to nemusí vyjít. Nám se to v baráži nepovedlo. Skvělá divácká kulisa a Brno, jako pojem v hokejovém světě, si ale extraligu zaslouží. Jen bych vzkázal divákům, aby měli trpělivost a brali v potaz, že Kometa už nehraje druhou nejvyšší soutěž, ale extraligu. Nechci, aby to vyznělo jako alibi, ale výsledky asi nebudou jako v první lize, byť se budeme snažit hrát samozřejmě co nejlépe,“ říká Zábranský.

V prvním kole, které se odehraje 9. září, přivítá Brno doma Plzeň, ke druhému jede do Litvínova. „Tým je dobrý. Jediné, co mě mrzí, je, že odešel Angel Krstev a navíc beci jsou nedostatkové zboží,“ podotýká Zábranský.

V minulosti se v Brně mluvilo hodně nahlas o prodaných zápasech. „Takové spekulace budou vždy. Já takové poznatky nemám a ani nevím, jak bych to na hráči poznal. Navíc také hokejista má právo na dobrý i špatný den. V tom druhém případě je lehké přijít a říct: Ty jsi zápas prodal! To jsou bláboly u piva. Nevím, kolik hráči berou, a je mi to jedno. Zveřejnění jejich platů by přineslo jen závist, která je tady vybudovaná z dob komunismu a hned tak se nevytratí,“ dodává Zábranský.

(Petr Podroužek)

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci