Umístění: Kultura Hudba a koncerty Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open představí řadu talentovaných dětí

Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open představí řadu talentovaných dětí

Brno, 23. května 2023 - Letos posedmé se uskuteční celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Během dvou týdnu od 21. května do 4. června po celé republice opět díky festivalu uměním ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst. V letošním roce se do programu zapojilo více jak 439 základních uměleckých škol z celé České republiky, které zvou na více jak 500 zdarma přístupných koncertů, divadelních či tanečních představení i výstav a dalších projektů.

ZUS Open Senat 3 m

 

Do jedné z největších kulturních událostí u nás, která se koná pod patronací pěvkyně Magdaleny Kožené, se zapojila samozřejmě i celá řada ZUŠ Jihomoravského kraje.

Na den dětí 1. června rozezní náměstí Míru ve Veselí nad Moravou cimbálové muziky ze ZUŠ z celého kraje. Program vyvrcholí podvečerním koncertem Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) s vybranými dětskými sólisty. V rámci večerního koncertu s dětmi vystoupí také zakladatelka a patronka festivalu ZUŠ Open, pěvkyně Magdalena Kožená.


Bohatý program se festivalu ZUŠ Open se uskuteční také v Brně. ZUŠ zvou na celou řadu koncertů, tanečních představení nebo výtvarné díly. ZUŠ varhanická Brno se 2. června také zapojí do festivalu Noc kostelů. ZUŠ Smetanova chystá sérii koncertů Mozartovy děti a 6. června zve například do Besedního domu, kde se představí nejlepší žáci ZUŠ Jihomoravského kraje za doprovodu Filharmonie Brno. ZUŠ Židlochovice zve 27. května do Divadla Barka na večer scénického tance – Setkání mezi městy, kde budou uvedeny nejzajímavější choreografie, které se v republice v sezóně urodily. Představení doplní výstava výtvarných děl, která se dotýkají taneční tematiky.

V programu ZUŠ Open najdeme pestrý výběr akcí i v dalších městech. Například ZUŠ Ořechov zve 25. května do kulturního centra na odpoledne plné muziky, zábavy, tance a divadelních představení. Žáci ZUŠ Blansko se 23. května představí na Jarním koncertě, na kterém zazní klasické melodie v netradiční úpravách, stejně tak jako moderní díla upravená pro klasická hudební tělesa. ZUŠ Kuřim slibuje 25. května nevšední zážitky na nevšedním místě. Její žáci chystají totiž program ve vestibulu nádražní budovy. Své síly spojí 25. května v boskovické sokolovně na společném koncertě ZUŠ Boskovice a ZUŠ Střezina. O den později zamíří žáci boskovické ZUŠ s hudebním programem přímo na Masarykovo náměstí. Program dalších desítek akcí ZUŠ Jihomoravského kraje naleznete na webových stránkách zusopen.cz

Foto: archiv ZUŠ Open


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci