Umístění: Kultura Hudba a koncerty Festivalu 3+1 Letovice startuje a letos slaví jubilejních 20 let

Festivalu 3+1 Letovice startuje a letos slaví jubilejních 20 let

Letovice, 22. července 2019 – Těžko říct, zda v roce 2000, kdy město Letovice společně s občanským sdružením (dnes zapsaným spolkem) TRIALOGa Nadací města Letovice pro rozvoj kultury a životního prostředí uspořádalo první ročník Festivalu 3+1 Letovice, někdo pomyslel na to, že by tu festival mohl vydržet dvě desítky let. Otcové zakladatelé ale jistě věřili tomu, že myšlenka 3+1 – tedy setkání tří sektorů občanské společnosti (neziskový sektor, soukromý sektor, státní správa a samospráva) ve spojení s bohatým kulturním programem bude nosná i po letech.

hudba festival letovice

 

Tento koncept se nemění už dvacet let a patří k festivalu stejně jako letovické koupaliště, kde se festival tradičně koná. Kulatá číslovka v pořadí letošního ročníku také vybízí k ohlédnutí a snad i oslavě. A nejlepší oslava je kvalitní program letošního ročníku.

Festivalový týden (22. – 27. července) začíná Letňákem u Havla. V pondělí 22. července se můžete těšit na pohádku Čertí brko, v úterý 23. července promítáme nejúspěšnější film českých kin poslední doby – Bohemian Rhapsody, kterému bude předcházet koncert místní mladé kapely Taste. Ve středu 24. července by vám neměly utéct komediálníŽeny v běhu. Vernisáži výstavy Klubu moravských fotografů, která proběhne v kulturním domě, patří čtvrtek 25.července. Bubeníci by si 24. a 25. července neměli nechat ujít bubenický seminář, který povede Dali Mraz. Od úterý do pátku bude v rámci festivalu probíhat architektonický workshop, který se zaměří na některé letovické lokality. Výsledky práce mladých architektů budou prezentovány v rámci programu na koupališti.

A tím se dostáváme k hlavní části festivalu. Ta letos bude netradičně dvoudenní. Úvod pátečního programu na koupališti patří besedě s Jiřím Šedým, malířem a spisovatelem, sportovcem, inspirativní osobností, která se narodila s Downovým syndromem. Na vernisáži svých obrazů představí také svoji novou knihu. A pak už se rozjíždí hudební kolotoč. Pátek 26. července od 17:30 patří folkové Bokomaře, legendárnímu Progresu 2, oceňovaným The Atavists a večer zakončí místní našlapaná kapela The Beaters. Sobotu 27. července v 15:30 zahájí Funky plane band, pokračovat bude Pavel Helan a Rezavá klec. Bratři Ebenové rozezní prostor koupaliště od 19:40 a milovníky řízného ska potěší hned Sto zvířat. Večera vlastně celý festival zakončí kapela Mech.

Kromě hudební produkce se návštěvníci v sobotu mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Pro malé diváky je od 14:00 připraveno divadelní představení Opravářská pohádka. Těšit se můžete na oblíbené dílničky, prezentaci neziskovek a architektonického workshopu, či minigolf. K dispozici je bazén, který kromě koupání poslouží také k oblíbené světelné fontáně v režii letovických hasičů.

Vstupné v předprodeji na jednotlivé dny stojí 200 Kč (250 Kč na místě). Permanentku na oba dny získáte v předprodeji dokonce za 350 Kč (400 Kč na místě). Předprodej probíhá v TIC Letovice na Tyršově ulici. Děti do 15 let mají vstup zdarma.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci