Umístění: Kultura Hudba a koncerty Hvězdou letošního Hudbou pro UNICEF bude hudební legenda Müller

Hvězdou letošního Hudbou pro UNICEF bude hudební legenda Müller

Tišnov, 12. června 2015 - Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako právě Hudbou pro UNICEF. Koná se totiž ve spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF a výtěžek z akce je určen na podporu očkovacích programů UNICEF. Festival Hudbou pro UNICEF nabízí unikátní příležitost poslechnout si špičkovou hudbu a současně podpořit dobrou věc. Návštěvníci hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF, který se letos koná 13. června v letním kině v Tišnově u Brna, se mohou opět těšit na špičku domácí hudební scény.

richard muller

 

„Headlinerem festivalu bude absolutní československá hudební legenda Richard Müller, který aktuálně slaví velký úspěch s projektem Hlasy. Vsadili jsme ovšem také na mladé publikum a pozvali do Tišnova zpěváka Voxela,“ jmenoval jedny z hlavních hudebních hvězd festivalu jeho ředitel Jan Schneider.

Na festivalu vystoupí také v současnosti nejpopulárnější tišnovské hudební uskupení Ha-kapela, oblíbený zpěvák Petr Bende tentokrát s projektem Cimbál Band nebo skupiny O5&Radeček a Kofe-in. Do Tišnova se vrátí také Albert Černý, zpěvák zaniklé skupiny Charlie Straight, se svou novou kapelou Lake Malawi.

„Naprosto nečekané vystoupení pak čeká návštěvníky hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF v podobě uskupení Prague Cello Quartet. Druhou červnovou sobotu tak zazní v letním kině v Tišnově díla skladatelských mistrů klasické hudby, jazzová tvorba, hity nejznámějších moderních světových skupin, ale i známé kousky filmové hudby – a to vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje,“ prozradil překvapení festivalu Schneider. Festivalem budou provázet oblíbení herci a členové hudební skupiny All X Alan Novotný a Olda Smysl, charitativní akci podpoří také Miss Angelika a Patrik Havelka. Patronkou letošního ročníku se stala známá herečka Daniela Kolářová, která také do Tišnova osobně zavítá.

V minulosti na festivalu vystoupili např. Miro Žbirka, Tomáš Klus, Lenny, Lenka Dusilová, Jaroslav Uhlíř, Jiří Schmitzer, Petr Bende, Vladimír Mišík, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Jan Budař, skupiny Mňága a Žďorp, Švihadlo, Psí vojáci, Kurtizány z 25. Avenue, Mandrage, Charlie Straight, Toxique, The Tap Tap a další. Veškerý výtěžek z festivalu je vždy věnován na podporu očkovacích programů UNICEF a podporu menších regionálních charitativních projektů. Za šest let existence festivalu se pořadatelům podařilo shromáždit 145.000 Kč na regionální projekty a více jak 380.000 Kč na podporu očkovacího programu UNICEF. V praxi to znamená proočkování asi 640 ohrožených dětí, a tedy záchranu 640 dětských životů. Více na  webu hudbouprounicef.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci