Umístění: Kultura Hudba a koncerty Novoroční koncert pomůže dětem bez rodiny

Novoroční koncert pomůže dětem bez rodiny

Brno, 14. prosince 2011 - Slavnostní novoroční nálada ozvláštněná asijskou operní školou, výběr nejlepšího klasického evropského repertoáru a světoznámé árie v podání špičkových umělců. Přesně tak bude vypadat benefiční novoroční koncert Moravského klavírního tria, jehož výtěžek pomůže dětem bez rodiny.

TRIO_V_PLAMENECH250

 


Moravské klavírní trio, vyhlášený ansámbl s vlastním koncertním cyklem, si letos přizval japonskou mezzosopranistku a sólistku tokijské Nikikai opery Miki Isochi. „Velmi si ceníme toho, že paní Isochi přijala naše pozvání. Tato vynikající umělkyně vystoupí s Moravským triem v České republice poprvé,“ uvedl primárius Moravského klavírního tria Jiří Jahoda.
 
V podání japonské umělkyně zazní temperamentní Carmen, lstivá Isabella z Italky v Alžíru či například líbezná Rosina z Lazebníka. Spolu s ní se posluchačům představí sopranistka Státní opery Praha Iveta Jiříková a basbarytonista Jiří M. Procházka. V pestrém programu obecenstvo uslyší árie ze světoznámých děl Mozarta, Pucciniho, Bizeta, Rossiniho a dalších autorů.

Stokoruna z každé vstupenky přitom bude věnována Sdružení pěstounských rodin, a to na podporu odlehčovací péče pro pěstouny. „Děti, které přichází do náhradních rodin, se velmi často potýkají se zdravotním nebo psychickým handicapem. Rodiny se neobejdou bez kvalifikované podpory psychologa a sociálního pracovníka. Sdružení pěstounských rodin poskytuje pomoc desítkám osvojitelských a pěstounských rodin od roku 1995. Zapojuje se do změn systému, aby co největší počet dětí mohl žít v jedinečných rodinách a ne v ústavech,“ vysvětluje Jahoda záměr benefiční akce. 

A malá perlička na závěr - Moravské klavírní trio je držitelem rekordu v rychlém hraní, kdy v rámci popularizace klasické hudby vytvořilo v roce 2007 světový rekord v zahrání virtuozní předehry k opeře Ruslan a Ludmila M. I. Glinky.

Na třináctý ročník charitativního koncertu můžete zamířit 1. ledna roku 2012 do brněnského Besedního domu, kde začne v 17.00 hodin. Podrobné informace naleznete na www.globart.cz.

tof, foto: globart.cz

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci