Umístění: Kultura Hudba a koncerty Rockový HandecFest otevřou Blue Effect

Rockový HandecFest otevřou Blue Effect

Kuřim, 29. srpna 2013 - Poslední prázdninová sobota 31. srpna bude v Kuřimi ve znamení bigbítu. Největším lákadlem HandecFestu, který se uskuteční na zámeckém nádvoří, budou legendární Blue Effect Radima Hladíka. Rockové rozloučení s prázdninami s odpoledním rodinným programem je také setkáním házenkářů s připomenutím výročí 50 let od založení handbalu ve městě.

blue effect handec

 

Kulturní akce by měla pomoci také propagaci házené v regionu. Není přitom náhodou, proč se házenkáři z Jižní Moravy scházejí právě v Kuřimi. Před 70 roky se začala hrát v Kuřimi česká házená a před 50 lety vzniklo první družstvo handbalu, tedy házené podle mezinárodních pravidel. Handec Fest se uskuteční pod záštitou hejtmana Michala Haška a prezidenta Českého svazu házené Aleše Pospíšila. Oba také avizovali také návštěvu do Kuřimi.

„Každý, kdo se věnuje sportu a především jeho organizaci, dobře ví, kolik nadšení a celoročního úsilí stojí za klubovým úspěchem. Kuřimští bezesporu úspěšní jsou. Mám radost, že si tu dobře uvědomují, jak důležitá je práce s mládeží, která je budoucností našeho sportu.  V Kuřimi též chápou, že dobrou práci je třeba umět prodat, představit ji široké veřejnosti. Příklady táhnou a my jich pro další rozvoj naší házené potřebujeme co nejvíce,“ říká Aleš Pospíšil, prezident Českého svazu házené.

Odpoledne pro rodiny s dětmi

Pestrý program osloví nejen bigbítové publikum, ale házenkáři chtějí zábavu zaměřit také na rodiny s dětmi. Během odpoledne jsou připraveny atrakce pro rodiny s dětmi od skákacích atrakcí, pohybových soutěží až po start horkovzdušného balónu od zámku. Odpolední program načne dětský muzikál O bacílcích a otužilcích. Jde o představení plné písniček z autorské dílny loutkového Studia Lídy Trnkové, které sklízí u dětí úspěch už 25 let. Děti se tak dozví, jak vyzrát na bacílky Bolibřucha a Zubokaza nebo proč je třeba se otužovat a sportovat. Program obohatí také vystoupení kuřimských dětí z taneční skupiny Magic Free Group, která za již 17 let má na kontě několik titulů mistrů světa.

Živá vystoupení rockových kapel

Večer pak vystoupí v rámci večerní rockové zábavy několik živých kapel. V rámci hudebního programu mezi potvrzenými skupinami dominuje na Brněnsku populární sestava Varan Slávka Bednáře. Zahrají také rockoví Anthesis. Freddie Mercury ožije produkcí úspěšného QUEEN revival by Princess z Krnova. Pro příznivce rockové muziky bude největším lákadlem legendární česká rocková kapela Blue Effect Radima Hladíka. Vůdčí osobnost kapely a zakladatel kapely Blue Effect se od sedmdesátých let sám prosazoval jako výrazný autor. Významný český kytarista tak publiku připomene slavnější skladby jako je Čajovna nebo Sluneční hrob, proslulý filmem Pelíšky. Návštěvníci mohou využít pro informace fanouškovský web na adrese facebook.com/handecfest.

Petr Ondrášek, foto: Blue Effect, archiv kapely

 

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci