Umístění: Hlavní stránka

Fosfa a Břeclav budou spolupracovat při podpoře dětského a mládežnického sportu

fosfa breclav memorandumBřeclav, 13. června 2024 - Majitel a generální ředitel společnosti Fosfa a.s. Ivan Baťka a starosta Břeclavi Svatopluk Pěček 11. června podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci v podpoře mládežnického sportu ve městě Břeclavi. K podpisu došlo během zahajovacího dne druhého ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol.

Krajští silničáři připraví dalších sedmi staveb za 300 milionů

jundrovsky most ilustracniBrno, 13. června 2024 – Jihomoravští radní odsouhlasili několik investičních záměrů, což pro krajské silničáře znamená, že se mohou pustit do přípravných a projektových prací, které povedou k realizaci celkem sedmi staveb. Konkrétně jde o opravy nebo rekonstrukce čtyř silnic II. třídy a tří silnic III. třídy. Z plánovaných akcí by stavební práce mohly začít ještě v tomto roce na silnici II/430 v úseku Rohlenka – Holubice, ostatní nejdříve v příštím roce.

Kraj podpoří projekty malých obcí celkem 5 miliony

czk penizeBrno, 13. června 2024 – Horňácké kosení nebo běh „O Malanskú trnku“ a další společenské akce, které hostí kulturní dům v Malé Vrbce. Kraj jeho chod teď podpoří dotací ve výši 800 tisíc Kč, která poputuje na rekonstrukci sociálního zařízení a zázemí objektu. Celkem na projekty obcí pošle víc než 5 milionů Kč.

300 nových validátorů na nádražích usnadní Jihomoravanům nákup jízdenek

validator jmk kordisBrno, 11. června 2024 - K zakoupení jízdenky pomocí validátoru potřebuje cestující zvládnout jen tři kroky. V tom prvním si zvolí způsob výběru jízdenky. Buď ji najde v nabídce nejčastějších cílů nebo si zmáčkne tlačítko rychlé jízdenky, pokud zná počet zón, anebo si svůj cíl zvolí přes tlačítko vyhledat cíl.

Rodiče školáků ve Znojmě se dočkají waldorfského stylu výuky

zakladnI skola trida diteZnojmo, 11. června 2024 – Všestranný rozvoj, důraz na umělecké i praktické vlohy a individualitu žáka. Přístup waldorfské školy ke vzdělávání fungoval na základní škole v Kuchařovicích v těsné blízkosti Znojma od roku 2018. Rodiče žáků si ho oblíbili natolik, že kvůli možné proměně školy směrem ke klasickému základnímu vzdělávání sepsali petici na podporu waldorfského stylu výuky. Jejich přání se díky SOŠ Dvořákova podařilo naplnit.

Jihomoravští silničáři testují senzoriku, která pomůže detekovat závady na komunikacích

silnicari detekce drBrno, 5. června 2024 – Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) testuje na svých vozech speciální senzoriku. Díky nabídce společnosti VisionCraft má možnost využít a otestovat speciální zařízení, které dokáže monitorovat nedostatky na silnicích. Jedná se například o výmoly v dané lokalitě, stav vozovky nebo třeba svislé a vodorovné značení.

Mohyla míru otevřela po dvouleté rekonstrukci

mohyla miru jmklPrace, 31. května 2024 – Památník Mohyla míru 29. května slavnostně obnovil svůj provoz po téměř dvouleté rekonstrukci za 81 milionů korun. Návštěvníkům nabízí řadu novinek včetně vyhlídkových plošin, z nichž si za dobré viditelnosti prohlédnou část bojiště bitvy tří císařů.

Kraj opraví silnici mezi Velkými Bílovicemi a Moravským Žižkovem

silnice rekonstrukce asfaltBrno, 30. května 2024 – Často využívaná silnice II/423, v trase Velké Bílovice – Moravský Žižkov, se dočká rozsáhlejších oprav. Radní dnes jihomoravským silničářům (SÚS JMK) odsouhlasili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce. Investice je podle prováděcí dokumentace odhadována na 13,4 mil. Kč bez DPH.

Důlní voda pomůže Kyjovsku se suchem

dulni voda kyjovKelčany, 30. května 2024 – Plýtvání pitnou vodou v obcích na Kyjovsku může zabránit využití důlních vod. Kelčany, Žádovice a Šardice potřebují upravit a zkolaudovat průzkumné vrty na svém katastru už přímo jako trvalý vodní zdroj nebo vypracovat studii proveditelnosti. Podpořili je jihomoravští radní na svém jednání ve středu 29. května 2024. Kraj obcím přidělil dotaci v celkové výši 464 tisíc korun.

Vodní elektrárna Vranov má nové bateriové úložiště se speciálním plynovým hasicím zařízením

elektrarna VranovVranov, 30. května 2024 – Vranovské bateriové úložiště, provozované společností E.ON je postavené na technologiích Siemens a EVC Group a při kapacitě 2,5 MWh dosahuje výkonu 2,5 MW. Bateriové články a místnost, ve které jsou umístěny, jsou chráněny plynovým hasicím zařízením Siemens Sinorix CDT, které jako hasivo využívá čistý dusík. Hasicí systém slouží k uhašení požáru zjištěného automatickými hlásiči požáru a nasávacími systémy ještě ve stádiu jeho vzniku. Princip hašení je založen na vytěsnění kyslíku dusíkem z celého prostoru místnosti s bateriemi.

Strana 1 z 643