Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

V Zoo Hodonín se v sobotu uskuteční Den zdraví

den zdravi hodoninHodonín, 27. září 2023 – Zdravotní pojišťovna RBP připravila pro stávající i nové pojištěnce den plný zábavy a preventivních prohlídek v jedinečné atmosféře hodonínské zoo. Den zdraví se uskuteční v sobotu 30. 9. 2023 od 9 do 17 hodin, zájemci budou moci podstoupit celou řadu vyšetření a na děti tu čekají soutěže. Vstup i zdravotní měření mají všichni pojištěnci RBP zdarma.

Čebín hledá dětského lékaře. Nabízí novou ordinaci, příspěvek na její vybavení i služební byt

dite lekar pediatrČebín, 12. září 2023 - V roce 2022 zakoupila obec dům č. p. 28 poblíž návsi s tehdejším záměrem sociálního projektu. Objekt obec koupila od zadlužených vlastníků, kteří by o něj přišli v exekuci a zřídila jim v něm věcné břemeno dožití. Po delším zvažování nechala obec zpracovat studii možného využití a tu následně schválili zastupitelstvem obce. V těchto dnech už nabízí plánovanou ordinaci novému pediatrovi nebo pediatričce. Pokud vše půjde dobře, tak by ordinace mohla být dostupná v roce 2025.

Oprava hodonínského S-centra pro 120 klientů bude hotová za dva roky

S-Centrum hodonin zdroj jmkHodonín, 30. srpna 2023 - Nové, moderní zázemí a vybavení, bezbariérové prostředí a potřebné sociální služby přinese připravovaná oprava hodonínského S-centra. Zlepší se především celková bezpečnost objektu tak, aby splňoval současné evakuační standardy, sníží se výrazně náklady na provoz. Domov v S-centru najde více než stovka seniorů. Ničivé tornádo poškodilo budovu domova pro seniory v červnu 2021. Rekonstrukci S-centra představil hejtman Jan Grolich společně s radními Janou Leitnerovu a Vladimírem Šmerdou a architekty ve středu 30. srpna v Hodoníně na pracovním jednání se starosty a řediteli krajských sociálních příspěvkových organizací.

Letovická nemocnice představila další dvě opravená oddělení

nemocnice letovice rekonstrukce-jmkLetovice, 30. června 2023 - Lepší komfort pro pacienty i pro personál zdravotnického zařízení – v Nemocnici Letovice 29. června) slavnostně otevřeli nově zrekonstruované prostory. Radikálních úprav doznala konkrétně lůžková oddělení B a C následné péče. „Tato oddělení už rekonstrukci opravdu potřebovala. Zvyšuje se komfort jak pro pacienty, tak pro personál v zázemí. Práce vyšly celkem na 35,6 milionů a kraj nemocnici přispěl 28 milionů,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Kraj prostřednictvím appky Záchranka nově poskytuje varování od ČHMÚ

zachranka varovani appBrno, 26. června 2023 - Aplikaci, která je nástrojem nejen pro zajištění rychlého kontaktu se zdravotnickou záchrannou službou, má v mobilních telefonech více než 2 milionů Čechů. Kromě tlačítka pro kontaktování linky 155 poskytuje poslední čtyři roky také varovná upozornění. Tento nástroj pomáhá informovat o situacích ohrožujících život a zdraví na vybraném území. Jen v Jihomoravském kraji je k odběru notifikací přihlášeno více než 1,2 milionu uživatelů. Nové přímé napojení Záchranky na data od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) umožní rychlé automatické odeslání varování na vybrané území v případě extrémních meteorologických jevů.

Jihomoravský kraj má nový střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

senior ruka pomocBrno, 21. června 2023 - Na svém posledním jednání schválili jihomoravští radní v pořadí již šestý Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji. V období 2024–2026 bude kraj pokračovat ve svém dlouhodobém záměru, kterým je podpora terénních a ambulantních služeb.

ALZHEIMER HOME přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna

B.Braun Omnia Slavkov u Brna Dialyza ambulance rehabilitace B. Braun Domov s usmevem nove pod AHSlavkov u Brna, 8. června 2023 – Domov s úsměvem B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se od 1. června stane součástí domovů ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals. Ta je s téměř třemi tisíci lůžky a třiceti domovy, největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice.

Nemocnice v Boskovicích a Ivančicích mají změnit majitele

nemocnice operacni sal boskovice ivanciceBrno, 21. dubna 2023 - Možnosti dvou zásadních změn ve struktuře lůžkové zdravotní péče v kraji se rýsují po středečním jednání krajských radních. Kraj bude řešit možný převod městské Nemocnice Boskovice na Jihomoravský kraj a zároveň také návrh převzetí krajské nemocnice v Ivančicích Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně (FNUSA). Jednáním o těchto záměrech pověřila rada náměstka hejtmana Jiřího Nantla.

Strana 1 z 66