Umístění: Jižní Morava Školství

V Blučině otevřeli přístavbu mateřské školy

skolka deti tridaBlučina, 18. června 2024 – Vzhledem k demografickému vývoji obce v posledních deseti letech bylo nezbytně nutné zabezpečit předškolní vzdělávání dětí. Z toho důvodu obec Blučina v roce 2023 a 2024 zrekonstruovala a přistavěla budovu mateřské školy. Celá stavba, od předání staveniště až po využití dětmi, trvala přesně rok. Bohužel i kvůli stáří stávající budovy, která byla postavena již v roce 1891, činily celkové náklady rekonstrukce a přístavby cca 38 milionů korun.

Rodiče školáků ve Znojmě se dočkají waldorfského stylu výuky

zakladnI skola trida diteZnojmo, 11. června 2024 – Všestranný rozvoj, důraz na umělecké i praktické vlohy a individualitu žáka. Přístup waldorfské školy ke vzdělávání fungoval na základní škole v Kuchařovicích v těsné blízkosti Znojma od roku 2018. Rodiče žáků si ho oblíbili natolik, že kvůli možné proměně školy směrem ke klasickému základnímu vzdělávání sepsali petici na podporu waldorfského stylu výuky. Jejich přání se díky SOŠ Dvořákova podařilo naplnit.

Jihomoravská seniorská akademie sbírá přihlášky na studijní rok 2024/25

seniorka skolaBrno, 29. května 2024 – Kybernetika, bezpečnost, zdravotnictví, psychologie nebo finance – témata přednášek, praktických cvičení nebo jiných doprovodných aktivit, které lidé ve věku 50+ můžou od poloviny září absolvovat ve Vyškově a Znojmě v rámci Jihomoravské seniorské akademie. Dvousemestrální studium je zdarma, celkem počítá s víc než dvěma desítkami setkání.

V Kyjově vznikne nové vzdělávací centrum za 255 milionů

jmk foto radniKyjov, 20. května 2024 – Centrum technického a inovativního vzdělávání – právě takový je název projektu, který v sobě snoubí modernizaci výukového zázemí, výstavbu FabLabu i vznik nového coworkingu. Stavba by při Střední škole polytechnické v Kyjově měla začít ještě letos.

Studenti z Brna a Blanska uspěli v mezinárodní soutěži Conrad Challenge

studenti nasa foto JMKBrno, 13. května 2024 - Český studentský tým LASAR (Laser Satellite Recovery) s výrazným zastoupením studentů z Jihomoravského kraje uspěl v prestižní celosvětové soutěži Conrad Challenge v centru NASA v Houstonu. Nápad, jak restartovat nefunkční družice na oběžné dráze, vynikl v konkurenci dvou tisíc týmů. Do finále se dostalo 26 projektů – český vůbec poprvé.

Lidé se můžou zapojit do vedení krajských škol

trida studenti skola dospeliBrno, 3. května 2024 – Jihomoravský kraj, skrze svou zřizovanou organizaci VIM, vyhlásil sběr nominací do školských rad od široké veřejnosti. Zapojit se může kdokoliv, kdo má zájem spolupracovat na zkvalitňování regionálního školství. Konečnou podobu školských rad ustanovuje Rada Jihomoravského kraje na návrh gesčního radního.

Integrovanou střední školu v Hodoníně čeká modernizace frézařských dílen

freza strojnoiHodonín, 3. května 2024 – Krajští radní schválili podporu projektu Integrované střední školy Hodonín na záchranu a modernizaci frézařských dílen odborného výcviku v areálu školy Jilemnického 2. V rámci rekonstrukce by mělo dojít k celkovému zajištění budovy, která čelila problémům se statikou a hrozilo jí uzavření. Proměnou projdou vnější i vnitřní prostory, včetně sociálního zázemí pro žáky a vyučující. Škola zároveň modernizuje dílny novými stroji – stávající vybavení je z roku 1975.

Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

kucharka ve skoleBrno, 21. února 2024 - Krajské školy nepřijdou o uklízečky ani účetní. Jihomoravský kraj v krajním případě využije rezervy ze svého rozpočtu ve výši až 150 milionů korun na dofinancování platů nepedagogických pracovníků, které nebudou kryty ze státního rozpočtu. Kraj je zřizovatelem 179 škol a školských zařízení, takže se jedná o stovky pozic, například o uklízečky, účetní, školníky či ekonomické pracovníky.

Strana 1 z 46