Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Nadace Via rozdělí 2,4 milionu aktivním obecním spolkům

rostlinka ruka nadace spolekBrno, 26. dubna 2017 - Grant ve výši 300 000 korun, odborné semináře a pomoc konzultanta či konzultantky získá osm vybraných týmů z českých obcí, které chtějí změnit své okolí. Nadace Via právě vyhlásila nový, jedenáctý ročník programu Místo, kde žijeme, kterým podporuje proměnu veřejných prostranství a zlepšování sousedských vztahů na českém venkově.

70 000 dobrovolníků uklízelo po celé republice přírodu

uklidme cesko 2017Brno, 15. dubna 2017 - Více než 70 000 dobrovolníků při letošních jarních úklidech sesbíralo 1 080 tun odpadů na 1 750 místech v celé České republice. Zapojilo se zhruba o 20% dobrovolníků více než v loňském roce. I díky příznivému víkendovému počasí tak účast naplnila očekávání pořadatelů akce ze spolku Ekosmák a Českého svazu ochránců přírody.

Hasiči v Rešicích získají nové auto

hasici haseni boriho lesa foto krystof turekRešice, 23. listopadu – V pátek 25. listopadu se ve 14 hodin v Rešicích před kulturním domem Adolfa Opálky uskuteční slavnostní předání nového dopravního automobilu hasičům. Farář Pavel Krč novému autu na místě požehná. „Nový automobil Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popisuje starostka obce Rešice Petra Jílková a dodává, že v majetku obce mají ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány.

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí rozhýbat život ve svém okolí

nadace VIA ilustracni obrazekBrno, 23. listopadu 2016 – Nadace Via spustila nový program Živá komunita na podporu lidí, kteří chtějí oživit své okolí. Skupiny aktivních lidí a malé neziskovky mohou obdržet finanční příspěvek až 100 000 korun. Součástí programu je také série vzdělávacích seminářů a propojování s dalšími lidmi, kteří vytvářejí podobné projekty.

Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

grant Znojmo, 25. října - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi – ti všichni se letos již počtvrté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele projektu, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova.

Univerzita třetího věku pro seniory nabídne nové kurzy i novou pobočku

univerzita tretiho veku mendeluBrno 6. září 2016 - Nová pobočka i nové kurzy čekají na posluchače Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně v novém akademickém roce. Kromě Brna, Lednice, Kyjova a Bruntálu se od podzimu budou moci senioři vzdělávat také v nové pobočce v Rožnově pod Radhoštěm. Zájemci o studium se stále mohou hlásit hned do několika kurzů.

Na krajském úřadě probíhá výstava a přednášky o včelařství

vcelari350Brno, 3. června 2016 - Co se změnilo ve včelaření za posledních 100 let? Jaké pomůcky a nástroje včelař používal dříve a dnes? Exkurzi do historie včelaření nabízí výstava „Včelařství dříve a dnes" umístěná na Krajském úřadě Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3 v Brně. Výstava Včelařství dříve a dnes je otevřena každý všední den od 8 do 17 hodin a potrvá až do 29. července.

K dobrovolným hasičům směřuje rekordních 50 milionů

dobrovolni hasici sdh foto krystof turekBrno, 20. dubna 2016 - Rada Jihomoravského kraje doporučila zastupitelstvu, které se sejde 21. dubna, schválit dotace pro jednotky dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje v celkové výši 49,935 milionu korun. Podpora je určena celkem pro 306 projektů. Další  peníze má pak kraj připravené na spolufinancování vládní dotace.

Strana 1 z 24