Umístění: Jižní Morava Doprava

Krajští silničáři plánují další stavební akce za 63 milionů

silnice silnicariBrno, 28. června 2024 - Jihomoravští silničáři mohou rozjet výběrová řízení na další dvě stavební akce. Odsouhlasili to krajští radní. Stavební práce se nejspíše do tří měsíců rozjedou na trojkové silnici (III/15278) v Masarykově ulici v Modřících a na dvojkové silnici (II/384) v Brně, konkrétně v ulici Obvodové.

Krajští silničáři připraví dalších sedmi staveb za 300 milionů

jundrovsky most ilustracniBrno, 13. června 2024 – Jihomoravští radní odsouhlasili několik investičních záměrů, což pro krajské silničáře znamená, že se mohou pustit do přípravných a projektových prací, které povedou k realizaci celkem sedmi staveb. Konkrétně jde o opravy nebo rekonstrukce čtyř silnic II. třídy a tří silnic III. třídy. Z plánovaných akcí by stavební práce mohly začít ještě v tomto roce na silnici II/430 v úseku Rohlenka – Holubice, ostatní nejdříve v příštím roce.

300 nových validátorů na nádražích usnadní Jihomoravanům nákup jízdenek

validator jmk kordisBrno, 11. června 2024 - K zakoupení jízdenky pomocí validátoru potřebuje cestující zvládnout jen tři kroky. V tom prvním si zvolí způsob výběru jízdenky. Buď ji najde v nabídce nejčastějších cílů nebo si zmáčkne tlačítko rychlé jízdenky, pokud zná počet zón, anebo si svůj cíl zvolí přes tlačítko vyhledat cíl.

Jihomoravští silničáři testují senzoriku, která pomůže detekovat závady na komunikacích

silnicari detekce drBrno, 5. června 2024 – Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) testuje na svých vozech speciální senzoriku. Díky nabídce společnosti VisionCraft má možnost využít a otestovat speciální zařízení, které dokáže monitorovat nedostatky na silnicích. Jedná se například o výmoly v dané lokalitě, stav vozovky nebo třeba svislé a vodorovné značení.

Kraj opraví silnici mezi Velkými Bílovicemi a Moravským Žižkovem

silnice rekonstrukce asfaltBrno, 30. května 2024 – Často využívaná silnice II/423, v trase Velké Bílovice – Moravský Žižkov, se dočká rozsáhlejších oprav. Radní dnes jihomoravským silničářům (SÚS JMK) odsouhlasili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce. Investice je podle prováděcí dokumentace odhadována na 13,4 mil. Kč bez DPH.

35 milionů pro silničáře na přípravu staveb souvisejících s dostavbou Dukovan

dukovany silnice jeduBrno, 20. května 2024 – Jihomoravští radní odsouhlasili smlouvu mezi krajskou Správou a údržbou silnic (SÚS JMK) a Státními fondem dopravní infrastruktury (SFDI) o poskytnutí finančních prostředků na financování úprav dopravní infrastruktury v souvislosti s výstavbou nového jaderného zdroje v elektrárně Dukovany.

Kraj podepsal smlouvu s Českými drahami na provoz jednotek Moravia

kraj jiri crha podpis cd zdroj jmkBrno, 17. května 2024 – O provozovateli vlaků Moravia na nejvytíženějších dvou regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče / Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav – Šakvice) rozhodli krajští radní 6. března 2024. Vítězným dopravcem se staly České dráhy, které už tyto linky v současnosti provozují.

V Ratíškovicích zrekonstruují chodníky na třech ulicích

chodnik rekonstrukceRatíškovice, 14. května 2024 - Obec Ratíškovice na Hodonínsku se pustila do rozsáhlého projektu rekonstrukce chodníků na ulicích Rohatecká, Dědina a Vacenovická. Už v roce 2021 byly vypracovány dvě projektové dokumentace na rekonstrukci. V současné době se chystá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Hotovo by mělo být v roce 2025. Předpokládané náklady stavby činí 32,4 milionů korun, dotace pokryje 20,3 milionů korun.

Strana 1 z 203