Umístění: Jižní Morava Školství

Ve Znojmě vznikne žákovský parlament

detsky parlamentZnojmo, 8. července 2024 - Od příštího školního roku bude ve Znojmě fungovat žákovský parlament. Bude se scházet minimálně šestkrát za školní rok. Zasedne v něm osmnáct zástupců, z každé znojemské základní školy tři žáci druhého stupně.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Vitezni studenti porota generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 1. července 2024 – Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za zajímavé diplomové práce, a zároveň ocenit i pedagogy za odborné vedení jejich diplomantů. Ale také poskytnout vysokoškolákům zpětnou vazbu a vyzdvihnout netradičně zpracovaná ekonomická témata. I takové jsou cíle již šestého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé ekonomické diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Jihomoravští učitelé budou připraveni na digitální budoucnost

digitalni ucebna jmk Brno, 28. června 2024 – Jak pracovat s moderními nástroji ve výuce se naučí pedagogové z jižní Moravy v nové učebně digitálních kompetencí ve VIMu – Vzdělávacím institutu pro Moravu. Učebna je vybavena nejmodernější 3D tiskárnou, virtuální realitou, laserovým plotrem nebo dronem.

Kraj podpoří zajištění dočasné školy v Prušánkách a stavbu druhého stupně v Čebíně

skola zidleČebín, 24. června 2024 - Dočasné kontejnerové buňky pro žáky v Prušánkách a naděje pro žáky druhého stupně v Čebíně. Na každý z projektů přispěje kraj pěti miliony korun, rozhodli krajští zastupitelé. Modulární stavba provizorní školy z kontejnerových buněk má vzniknout v obci Prušánky. Dočasně tak na dva roky nahradí stávající základní školu, která je ve špatném technickém stavu a musí projít rekonstrukcí za 70 milionů Kč. Dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši 5 milionů Kč škola využije na spodní stavbu stávající školy, na kterou následně naváže rekonstrukce celé školy.

V Blučině otevřeli přístavbu mateřské školy

skolka deti tridaBlučina, 18. června 2024 – Vzhledem k demografickému vývoji obce v posledních deseti letech bylo nezbytně nutné zabezpečit předškolní vzdělávání dětí. Z toho důvodu obec Blučina v roce 2023 a 2024 zrekonstruovala a přistavěla budovu mateřské školy. Celá stavba, od předání staveniště až po využití dětmi, trvala přesně rok. Bohužel i kvůli stáří stávající budovy, která byla postavena již v roce 1891, činily celkové náklady rekonstrukce a přístavby cca 38 milionů korun.

Rodiče školáků ve Znojmě se dočkají waldorfského stylu výuky

zakladnI skola trida diteZnojmo, 11. června 2024 – Všestranný rozvoj, důraz na umělecké i praktické vlohy a individualitu žáka. Přístup waldorfské školy ke vzdělávání fungoval na základní škole v Kuchařovicích v těsné blízkosti Znojma od roku 2018. Rodiče žáků si ho oblíbili natolik, že kvůli možné proměně školy směrem ke klasickému základnímu vzdělávání sepsali petici na podporu waldorfského stylu výuky. Jejich přání se díky SOŠ Dvořákova podařilo naplnit.

Jihomoravská seniorská akademie sbírá přihlášky na studijní rok 2024/25

seniorka skolaBrno, 29. května 2024 – Kybernetika, bezpečnost, zdravotnictví, psychologie nebo finance – témata přednášek, praktických cvičení nebo jiných doprovodných aktivit, které lidé ve věku 50+ můžou od poloviny září absolvovat ve Vyškově a Znojmě v rámci Jihomoravské seniorské akademie. Dvousemestrální studium je zdarma, celkem počítá s víc než dvěma desítkami setkání.

V Kyjově vznikne nové vzdělávací centrum za 255 milionů

jmk foto radniKyjov, 20. května 2024 – Centrum technického a inovativního vzdělávání – právě takový je název projektu, který v sobě snoubí modernizaci výukového zázemí, výstavbu FabLabu i vznik nového coworkingu. Stavba by při Střední škole polytechnické v Kyjově měla začít ještě letos.

Strana 1 z 46