Umístění: Hlavní stránka

Nejlepším českým sommelierem je potřetí Kamil Prokeš

NF 0570 A12 6805-scaledBrno, 27. října 2022 - Kamil Prokeš z Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty MENDELU se stal už potřetí Sommelierem roku. Svými znalostmi a dovednostmi přesvědčil odbornou porotu, že si nejvíce zaslouží titul nejlepšího sommeliera na Mistrovství České republiky BOHEMIA SEKT Trophée. Získáním titulu dosáhl nejvyššího profesního uznání, držitelů tohoto „hattricku“ je za dobu konání soutěže pouze pět.

PPL otevírá depo v Hustopečích, odbaví 15 tisíc zásilek denně

02 depo hustopece budovaHustopeče, 27. října 2022 – Balíkový přepravce PPL CZ dnes slavnostně otevírá nové depo v jihomoravských Hustopečích. Jubilejní 25. depo v České republice rozšíří kapacitu doručených zásilek o 15 tisíc denně. Nový provoz, nacházející se v průmyslové zóně Contera Park Hustopeče, umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko, Rakousko či Maďarsko a usnadní tak doručování zahraničních zásilek.

Památník Stromů v Řícmanicích se dočkal kompletního zrestaurování

pamatnik 3 fin-scaledŘícmanice, 25. října 2022 - Monumentální stavba Památník Stromů se po skoro pětaosmdesáti letech od svého vzniku poprvé dočkala odborného zrestaurování. Díky němu bude nyní také odolnější vůči vlhkosti. Památník je součástí Lesnického Slavína a díky svému pojetí jej odborníci považují za jeho zastřešující dílo. Zástupci Školního lesního podniku a univerzity opravenou stavbu slavnostně odhalí 26. října.

Kraj otevřel novou pobočku vzdělávací organizace v Břeclavi

vim breclavBřeclav, 24. října 2022 - Ve čtvrtek 20. října proběhlo za účasti krajského náměstka hejtmana, ředitelů škol a vedení města slavnostní otevření nové pobočky VIM - Vzdělávacího institutu pro Moravu v Břeclavi. Krajská organizace tak nyní poskytuje vzdělávání a služby školám ve všech okresních městech.

Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny bude ve znamení novinek, ale i dopravních komplikací

Krtiny ArboretumKřtiny, 19. října 2022 – Každoročním vyvrcholením sezony v Arboretu Křtiny je podzimní den otevřených dveří. Letos připadá na sobotu 22. října. Arboretum má otevřeno od devíti hodin a návštěvníci se mohou těšit na oblíbené komentované prohlídky, stromy i keře v pestrých barvách podzimu, ale také nový mobiliář pamatující mimo jiné i na cyklisty.

Stavba mostu u Rohlenky dostala zelenou, stejně tak i křižovatka v Předklášteří

most dalnice rohlenkaBrno, 18. října 2022 - Silnice II/430 je základní silniční tepnou mezi Brnem a Vyškovem, denně tu projedou stovky aut a pro cestující z okolních obcí jde o primární přístupovou cestu do města Brna. Navíc je tato komunikace vedena souběžně s D1 a v případě dopravních komplikací na dálnici je přes II/430 vždy vedena objízdná trasa. Na uvedené komunikaci v blízkosti motorestu Rohlenka je v havarijním stavu most ev.č. 430-007 přes Roketnici, jeho opravu dlouhodobě zdržovaly majetkoprávní vztahy.

Firmám na jihu Moravy vládne strojírna, živnostníkům kovář

thumb 7615 1600x1200 0 0 cropBrno, 12. října 2022 - IBM Firma roku 2022 Jihomoravského kraje nese název STROJÍRNA OSLAVANY. Společnost vyrábí hydraulické tlumiče pro kolejová vozidla. Ocenění MONETA Živnostník roku 2022 Jihomoravského kraje získal Jan Šerák, kovář, šperkař a restaurátor.

Silničáři: Letní údržba je u konce, na nástup zimních měsíců je jižní Morava připravena

silnice auto snihBrno, 12. října 2022 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje již dokončuje letní sezónní práce. Během uplynulých měsíců byly provedeny vysprávky na svěřených silnicích, prováděla se obnova svislého dopravního značení, údržba a obnova vodorovného dopravního značení, souvislá údržba vozovek, včetně sečení trávy a údržba odvodnění.

Kraj podpoří zachování obchodů v nejmenších obcích

obchudek koseikBrno, 12. října 2022 - Kraj mezi zájemce rozdistribuuje celkem 780 tisíc korun, které zůstaly nerozebrány v rámci letošního dotačního programu OBCHŮDEK 2021+. Vyhlášení dodatečného 2. kola příjmu žádostí schválili na svém posledním zasedání krajští radní.

Kraj plánuje centralizovat řízení nemocnic

nemocnice sestrickaBrno, 12. října 2022 - Z devíti krajem zřizovaných nemocnic by se měla v budoucnu stát jedna velká akciová společnost. Tento záměr optimalizace provozu nemocnic dnes odsouhlasili krajští radní na svém jednání 12. října 2022. Na přípravě transformace krajských nemocnic začalo pracovat už předchozí vedení Jihomoravského kraje zadáním studie proveditelnosti, z jejíchž závěrů vychází současné vedení kraje. V případě schválení zastupitelstvem 3. listopadu 2022 se celý tento proces přípravy transformace posune do další fáze.

Strana 3 z 604