Umístění: Hlavní stránka

Studie: V Blansku a Vyškově je lepší sociální situace než v Brně

rodina250Brno, 25. listopadu 2011 - Ve městech na severu Jihomoravského kraje, Blansku, Vyškově a v Brně, je znatelně lepší sociální situace než v jižních městech, Břeclavi, Hodoníně a Znojmě, tato zjištění vyplývají z unikátní socioekonomické studie MasterCard česká centra rozvoje.

Stromek pod stromečkem - smysluplný dárek, který ocení nejen obdarovaní

stromek-do-krajiny250Brno, 25. listopadu 2011 – Vánoce jsou za dveřmi a mnoho lidí prožívá stresové období při pobíhání po nákupních centrech a shánění vhodných vánočních dárků. Pokud však chtějí své blízké potěšit netradičním a zároveň smysluplným dárkem, nemusí trávit čas stáním ve frontách. Nadace Partnerství nyní nabízí darovací certifikáty, díky kterým přibudou do české krajiny či měst stromy a stromky. Certifikát stojí dvě stě, tisíc nebo dva tisíce korun a jeho plnou výši ceny pak nadace použije na výsadbu a ochranu stromů.

 

Spalování odpadu vyjde v budoucnu majitele domovních kotlů draho

komin-kour250Karviná, 25. listopadu 2011 - Na základních principech právní úpravy sankcionování těch, kteří ve svých domovních kotlích pálí odpad, se v Karviné shodla pracovní skupina k řešení špatné kvality ovzduší v MSK. Sankce se dotknou těch, kteří opakovaně poruší zákon spalováním odpadu, jakým jsou například pneumatiky nebo pet lahve a svým konáním tak přímo ohrožují zdraví a životy svých sousedů včetně dětí.

Euroliga basketbalistek (7. kolo): středeční výsledky 3, souhrn

BasketballPraha, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Basketbalistky FRISCO Brno zaznamenaly ve středu už šestou porážku v letošním ročníku Euroligy, když podlehly Košicím vysoko 54:71. Jejich šance na postup ze skupiny se tak přesunuly do oblasti teorie.

Na Hodonínsku a Břeclavsku hrozí námraza, dopravu komplikuje mlha

silnice-mlha-zima250Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Mlha komplikuje v pátek ráno provoz na celém území Jihomoravského kraje. Na Hodonínsku, v okolí Pohořelic a na Břeclavsku hrozí námraza.

Hokejová Tipsport extraliga (24. kolo): čtvrteční výsledek a tabulka

Hokejisti-pri-hre-2Liberec, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Hokejisté Liberce porazili ve čtvrteční předehrávce 24. kola Tipsport extraligy doma Litvínov 4:1. Bílí Tygři zvítězili posedmé v řadě a upevnili si první příčku v tabulce.

Jihomoravský kraj začne pomáhat při zřizování veřejných toalet pro invalidy

wc_pro_invalidy250Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj se bude v Brně a okresních městech podílet na zřízení toalet pro invalidy. Sdělil to hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že hejtmanství se domluvilo s Národní radou zdravotně postižených na projektu Toa-point, který zpřístupní veřejné WC nemocným lidem.

K pacientům na česko slovenské hranici budou jezdit sanity i od "sousedů"

Zachranky-zraneni-2Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Na hranicích mezi Českou republikou a Slovenskem vznikne nový integrovaný systém rychlé zdravotnické služby. Domluvily se na tom politické reprezentace Jihomoravského a Trnavského kraje, řekl ve čtvrtek jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Požár rodinného domu na Hodonínsku způsobil škodu 400 tisíc korun

ohen3Čeložnice, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Škodu 400 tisíc korun způsobil v noci na pátek požár podkroví rodinného domu v obci Čeložnice na Hodonínsku. Majitel stihl včas utéct a vyvázl bez zranění, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (25. listopadu)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Strana 607 z 612