Umístění: Hlavní stránka

Mlýnský náhon na Litavě u Zbýšova byl vyčištěn

Mlynsky-nahon-zbysov-korytoZbýšov, 23. prosince 2011 - Povodí Moravy pokračuje v údržbě toků, převzatých na začátku letošního roku od Zemědělské vodohospodářské správy. Na základě žádostí obcí Zbýšov a Hostěrádky-Rešov nyní podnik vyčistil koryto Mlýnského náhonu na Litavě u Zbýšova v délce 300 metrů.

V Hustopečích vzniklo unikátní Wine Wellness centrum

Wine-Wellness-hustopece-hotel-centro-10Hustopeče, 23. prosince 2011 - V srdci vinařského regionu Jižní Moravy, ve městě dobrého vína, zahájil slavnostně svůj provoz unikátní Wine Wellness Hustopeče. První zařízení tohoto druhu v České republice otevřel Hotel CENTRO v prostorách svého renesančního Domu pánů z Vizovic. Návštěvníky nadchne krásnými interiéry i specializovanou nabídkou procedur. Víno a vinné produkty pro ozdravné i relaxační procedury sem dodávají Vinné sklepy Valtice

Nákladní auto v Hodoníně srazilo na neosvětleném přechodu chodce

kamion-kola01Hodonín, 23. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Těžká zranění utrpěl čtyřicetiletý chodec, kterého v Hodoníně srazil nákladní automobil. Oznámil to hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Moravští vinaři sklízeli senzační úspěchy na soutěži v Izraeli

vino_cechTvrdonice, 23. prosince 2011 - Vinařství Čech z Tvrdonic se stalo nejúspěšnějším účastníkem letošní poslední světové soutěže vín, konané pod patronátem Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví (OIV) v Jeruzalémě. Jejich ledové víno Sauvignon 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže a šampiona kategorie.

Sanep: Češi neschvalují půjčku MMF a věří v rozpad eurozóny

eu-logo-1Praha, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Většina Čechů stojí převážně na straně odpůrců půjčky zadluženým státům eurozóny, tento negativní postoj většiny domácí populace pramení i z většinového přesvědčení, že dojde k rozpadu eurozóny a tedy i návratu k původním měnám. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sanep zveřejněného ve středu.

Spar o čtvrtém adventním víkendu zaznamenal nárůst zákazníků o 24 procent

nakupni_vozikyPraha/Brno, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Spar o posledním adventním víkendu zaznamenala v porovnáním s běžným víkendem nárůst zákazníků o 24 procent a zvýšení obratu o několik desítek procent. Ve středu to  sdělila Kateřina Goroškov Řeháková ze společnosti Crest Communications zastupující společnost Spar.

Na odpočivadle ve Strážnici na Hodonínsku zemřel slovenský řidič kamionu

Kamiony-3Strážnice, 22. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Na silničním odpočivadle u hřbitova ve Strážnici na Hodonínsku objevili policisté ve čtvrtek dopoledne mrtvolu jednašedesátiletého slovenského řidiče kamionu. Uvedl to mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Vyhrajte šest lístků na ABBA THE SHOW v Brně!

Abba_the_show_02Brno, 23. prosince 2011 - Nestárnoucí hity legendární skupiny ABBA znovu zazní v Brně – 25. ledna v brněnské hale na Vodově publikum rozpálí ABBA THE SHOW!

Hokejová EBEL liga: Znojmo vyhrálo nad Jesenicí

hokej5Znojmo, 22. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Hokejisté Znojma zvítězili ve čtvrtečním utkání 33. kola EBEL ligy na domácím ledě nad Jesenicí 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující gól vstřelil ve třetí sérii Martin Podešva, hosté se v rozstřelu neprosadili ani jednou.

Sjízdnost silnic: Dálnice jsou sjízdné, ve vyšších polohách silnice namrzají

silnice_snih3Brno, 23. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dopravu na dálnicích v Jihomoravském kraji komplikují v pátek ráno sněhové přeháňky. Dálnice jsou po chemickém ošetření sjízdné bez omezení, přestože se v jejich okolí objevují sněhové přeháňky. Ty jsou také na Břeclavsku v oblasti Pohořelic.

Strana 607 z 644