Umístění: Hlavní stránka

Ombudsman: Stavbaři zneužívají slabinu stavebního zákona

stavba1-250Brno, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Zástupkyně veřejného ochránce práv Jitka Seitlová ve středu vyzvala starostu městské části Brno-Ivanovice a ministra pro místní rozvoj, aby do 30 dní dali do souladu veškeré právní náležitosti, které by pomohly vyřešit spory ohledně stavby ivanovického hobby marketu Bauhaus.

Muž dlouhodobě týral manželku, vyhledával ji i přes soudní zákaz

domaci_nasili250Hodonín, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ve vazební věznici skončil dvaačtyřicetiletý muž z Hodonínska, který dlouhodobě týral manželku. Vyhledával ji i přes rozhodnutí soudu, že po dobu jednoho roku nesmí vstupovat do jejího domu ani ženu kontaktovat, sdělil ve středu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ředitel Pejchl odejde z Nemocnice Kyjov, přijal jinou pracovní nabídku

konferencni_mistnost250Kyjov, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ředitel Josef Pejchl odejde k poslednímu lednu z kyjovské nemocnice. Důvodem však nejsou vleklé spory s odboráři a vyhrocená situace s kyjovským starostou Františkem Luklem (Sedmadvacítka nezávislých), nýbrž nová pracovní nabídka, sdělil ve středu Pejchl.

Hodonín uspořádá sbírku na podporu Domova pro matky s dětmi

sbirka-vanocni-matky_s_detmi-Hodonin2-250Hodonín, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Od středy až do 23. prosince budou moci lidé přispívat na Domov pro matky s dětmi v Hodoníně. Informace o dobročinné sbírce, kterou uspořádá město, sdělila mluvčí hodonínské radnice Petry Kotáskové.

Fotbalisté Sigmy Olomouc už znají plán zimní přípravy

fotbal4Olomouc, 13. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Nový sportovní manažer Jan Gottvald a nový trenér Petr Uličný už se dohodli na plánu zimní přípravy fotbalistů Sigmy Olomouc. Tým, který bude na jaře hrát především o záchranu v nejvyšší soutěži, se kromě domácího prostředí bude připravovat také na herním soustředění v Turecku.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (14. prosince)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Jak vybrat správné víno na slavnostní stůl?

vino-vanoce250Brno, 13. prosince 2011 - Čas Vánoc se kvapem blíží a většina z nás přemýšlí, jak co nejlépe nejhezčí svátky v roce připravit. Čeká nás spousta výborného jídla, ale ruku na srdce, dokážete k jednotlivým pokrmům a příležitostem vybrat správné víno? Pomoci Vám mohou následující rady.

Martin Rada potestoval ve Slušovicích na Monte Carlo 2012

rada31_foto-rihanek250Slušovice, 13. prosince 2011 - Mezi posádkami, které se loučily se sezónou 2011 při Mikuláš Rally Slušovice, byla i dvojice Martin Rada a Karolína Jugasová. Při svém premiérovém společném startu a ostatně i úplně prvním pro dceru zkušeného navigátora Jaroslava Jugase dojeli úspěšně až na cílovou rampu a navíc i se slušným výsledkem v TOP dvacítce.

Jihomoravský kraj skončil osmý v unikátním výzkumu Místo pro život 2011

Mapa-JM-8misto_250Brno, 13. prosince 2011 - Jihomoravský kraj skončil v unikátním srovnávacím výzkumu Místo pro život 2011 na osmé příčce. O jeho umístění rozhodla nejen statistická data, ale i váhový přepočet 14členného kolegia složeného z předních tuzemských osobností. Výzkum totiž dává "tvrdá" data do kontextu s žebříčkem hodnot sestaveného kolegiem. Skrz něj se pak posuzuje důležitost jednotlivých zkoumaných oblastí.

Nehoda zablokovala silnici mezi Blanskem a Olešnou

nehoda-auto01-250Blansko, 13. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Srážka dvou osobních vozidel zkomplikovala v úterý dopoledne dopravu mezi Blanskem a Olešnou. Kvůli uzavřené komunikaci policisté odklánějí dopravu, informoval David Chládek z blanenské policie.

Strana 610 z 638