Umístění: Hlavní stránka

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (26. listopadu)

silnice-mlha-zima250Brno, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

S pistolí přepadl trafiku v Břeclavi, prodavačka jej zahnala alarmem

pistole-spoustBřeclav, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policie hledá pachatele, který přepadl trafiku v budově Shopping Centra v Břeclavi. Maskovaný muž vyhrožoval prodavačce pistolí, žena však spustila alarm a lupič zmizel, řekla v pátek břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Krádeže vánočních stromků a jmelí se už rozhodně nevyplatí

vanocni_stromek-ukradeny250Hradec Králové, 24. listopadu 2011 - S příchodem předvánočního období se zvyšuje riziko krádeží nejen vánočních stromků, ale i jmelí, které roste jako poloparazit na větvích v korunách dospělých stromů. Lesy ČR proto posilují intenzitu dozoru v lesích a zároveň činí řadu preventivních opatření, aby ohrožené porosty ochránily.

Památník písemnictví na Moravě zve na zajímavé prosincové výstavy

Rajhrad-pamatnik_pisemnictvifoto_MuzeumBrnenska250Rajhrad, 25. listopadu 2011 – Minulosti i přítomnosti, psané i tištěné hudbě a textům, stejně jako dalším historickým materiálům a zajímavostem patří závěr roku v rajhradském Památníku písemnictví na Moravě. Prosincový výstavní cyklus Listování dává nahlédnout do tajů benediktinské knihovny, zatímco výstavy Co rok dal představují nejnovější přírůstky do muzejních sbírek.

Lupiči, kteří předevčírem přepadli zlatnictví v Hodoníně, jsou už zatčeni

PoutaHodonín, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až dvanáctileté vězení hrozí gangu lupičů, kteří ve středu přepadli zlatnictví v Hodoníně a odnesli si šperky za více než milion korun. Policie muže dopadla v Uherském Hradišti, řekla v pátek krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Nový vlakový jízdní řád zlepší spojení na Slovensko přes Velkou nad Veličkou

vlak_CD-vecer250Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zlepšení spojení na Slovensko přes Velkou nad Veličkou nebo zastavení vlakové dopravy mezi Velkými Opatovicemi na Blanensku a Moravskou Třebovou přinese od 11. 12. nový jízdní řád na železnici v Jihomoravském kraji. Informovala o tom mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Děti v Pozořicích předaly starostovi návrhy na bezpečné cesty do škol

deti-pozorice250Pozořice, 25. listopadu 2011 – Celý rok mapovaly děti nebezpečná místa na cestě do školy, pořádaly závody na koloběžkách i na kolech a vzdělávaly se v oblasti bezpečné a šetrné dopravy. Na základě jejich celoroční práce připravili odborníci dopravní studii s návrhy na konkrétní dopravní opatření, která by dětem zaručila bezpečnější cesty do školy. Společně ji dnes předaly starostovi Pozořic.

Studie: V Blansku a Vyškově je lepší sociální situace než v Brně

rodina250Brno, 25. listopadu 2011 - Ve městech na severu Jihomoravského kraje, Blansku, Vyškově a v Brně, je znatelně lepší sociální situace než v jižních městech, Břeclavi, Hodoníně a Znojmě, tato zjištění vyplývají z unikátní socioekonomické studie MasterCard česká centra rozvoje.

Stromek pod stromečkem - smysluplný dárek, který ocení nejen obdarovaní

stromek-do-krajiny250Brno, 25. listopadu 2011 – Vánoce jsou za dveřmi a mnoho lidí prožívá stresové období při pobíhání po nákupních centrech a shánění vhodných vánočních dárků. Pokud však chtějí své blízké potěšit netradičním a zároveň smysluplným dárkem, nemusí trávit čas stáním ve frontách. Nadace Partnerství nyní nabízí darovací certifikáty, díky kterým přibudou do české krajiny či měst stromy a stromky. Certifikát stojí dvě stě, tisíc nebo dva tisíce korun a jeho plnou výši ceny pak nadace použije na výsadbu a ochranu stromů.

 

Spalování odpadu vyjde v budoucnu majitele domovních kotlů draho

komin-kour250Karviná, 25. listopadu 2011 - Na základních principech právní úpravy sankcionování těch, kteří ve svých domovních kotlích pálí odpad, se v Karviné shodla pracovní skupina k řešení špatné kvality ovzduší v MSK. Sankce se dotknou těch, kteří opakovaně poruší zákon spalováním odpadu, jakým jsou například pneumatiky nebo pet lahve a svým konáním tak přímo ohrožují zdraví a životy svých sousedů včetně dětí.

Strana 629 z 635