Umístění: Hlavní stránka

Ekonomicky zaostávající Malá Haná, Vranovsko a Horňácko dostanou 20 miliónů na rozvoj

Vranov_n_Dyji-obec2-250vbBrno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní chtějí posílit ekonomický rozvoj tří nejméně hospodářsky rozvinutých oblastí regionu - Horňácka, Malé Hané a Vranovska. Ve čtvrtek to řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Policie odhalila na Blanensku varnu pervitinu

heroinBlansko, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Varnu pervitinu objevila policie v rodinném domě na Blanensku. Třicetiletý muž drogy sám užíval a část také prodával různým lidem, informovala v pátek blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Dva lupiči přepadli v Hodoníně zlatnictví

pistole-250Hodonín, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) -  Dva neznámí ozbrojení pachatelé vyloupili v Hodoníně zlatnictví. Ve čtvrtek to potvrdila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová. Dvojice vtrhla do zlatnictví ve středu kolem páté hodiny večer. "Ještě nevíme, jaká je hodnota ukradených šperků," uvedla Vedrová s tím, že policie loupežné přepadení vyšetřuje.

Tišnovští hasiči mají díky krajské dotaci nový dopravní automobil

tisnov-hasici250Tišnov, 24. listopadu 2011 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek předal v úterý dne 22. listopadu 2011 v areálu požární stanice v Tišnově nový dopravní automobil zdejší jednotce požární ochrany. Na nákup nového dopravního automobilu pro tišnovské hasiče přispěl Jihomoravský kraj dotací 500 tisíc korun, o dotaci rozhodlo krajské zastupitelstvo v červnu letošního roku.

Jihomoravský hejtman Hašek diskutoval se žáky a učiteli lomnického učiliště

lomnice-zakyne250Lomnice, 24. listopadu 2011 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek navštívil v úterý dne 22. listopadu 2011 prostory lomnického učiliště na Tišnovsku a diskutoval zde se žáky a učiteli.

Roste obliba zájezdových poukazů, největší zájem se čeká před Vánocemi

zajezdovy_autobus-sedadla250Praha, 24. listopadu 2011 - Zájem o dárkové poukazy na dovolenou letos vzrostl o 21 % oproti loňskému roku. Češi v roce 2011 v průměru pořizovali certifikáty v hodnotě  7 600 Kč. Ukázaly to obchodní statistky cestovní agentury Invia.cz vyhodnocené měsíc před Štědrým dnem. Přitom největší poptávka je tradičně až v prosinci, před Vánocemi se prodá zhruba 40 % certifikátů z celkového ročního objemu.

Hodonínská policie letos vyšetřovala více než 200 případů zanedbání povinné výživy

Penize-predrazeno250Hodonín, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Celkem 204 případů zanedbání povinné výživy vyšetřovala od začátku letošního roku hodonínská policie. Nejvíce dluží na výživném muž z Hodonína, který nezaplatil částku přesahující 130 tisíc korun, informoval ve středu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Neznámý zloděj opakovaně krade a zabíjí prasata z vepřína v Mokrůvkách

prase250Morkůvky, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Neznámý zloděj ukradl z vepřína v Morkůvkách na Břeclavsku čtyři prasata. Zemědělské společnosti způsobil škodu třináct tisíc korun, řekla ve čtvrtek mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Euroliga basketbalistek (7. kolo): středeční výsledky 2

basket4Praha, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Basketbalistky FRISCO Brno zaznamenaly ve středu už šestou porážku v letošním ročníku Euroligy, když podlehly Košicím vysoko 54:71. Jejich šance na postup ze skupiny se tak přesunuly do oblasti teorie.

Extraliga házenkářů (předehrávka 11. kola): středeční výsledek

Hazena1-2Karviná, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Házenkáři Karviné si před sobotním utkáním PVP proti německému Flensburgu spravili chuť po nedělní porážce s Frýdkem-Místkem, když na domácí palubovce zdolali ve středeční předehrávce 11. kola extraligy nepříjemné Lovosice devítibrankovým rozdílem 33:24.

Strana 641 z 645