Umístění: Hlavní stránka

Břeclav podporuje vydání katalogu malíře Blažka, proběhne benefiční koncert

blazek_jaroslav-zena_v_satkufoto-250Břeclav, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - V synagoze v Břeclavi se ve čtvrtek 24. listopadu v 17 hodin uskuteční benefiční koncert Starobřeclavské cimbálové muziky, na kterém mohou lidé podpořit vydání reprezentačního katalogu akademického malíře Jaroslava Blažka. Řekla to Eliška Windová z břeclavské radnice.

Břeclav: Výstava fotografa Mahovského nabídne snímky nejen z Moravy

mahovsky250Břeclav, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Unikátní záběry přírody jižní Moravy, ale také několik snímků z různých koutů Evropy nabídne výstava fotografií Davida Mahovského, která začne 2. prosince v Břeclavi. Sdělila to Eliška Windová z břeclavské radnice.

Zdevastovaný objekt roty v Podmolí se proměnil v administrativní roubenku

Podmoli_04-250Podmolí, 21. listopadu 2011 - Opuštěný a zdevastovaný areál bývalé roty pohraniční stráže u Podmolí dostal novou tvář. Od konce listopadu zde bude sídlit Oddělení lesní správy a péče o nelesní pozemky a Oddělení terénní služby Správy Národního parku Podyjí.

Zloděj ukradl firmě ve Velkých Opatovicích odlitky za 300 tisíc korun

zlodej-noc250Velké Opatovice, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policisté vyšetřují případ krádeže ve skladu jedné z firem ve Velkých Opatovicích na Blanensku. Jak v úterý sdělila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková, pachatel si odnesl odlitky za 300 tisíc korun.

U čerpací stanice na Vyškovsku hořel nákladní vůz, mladý řidič se zranil

nesovice-pozar_NA_250Nesovice, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Škoda 250 tisíc korun vznikla v úterý ráno při požáru malého nákladního vozu u čerpací stanice v Nesovicích na Vyškovsku. Řidič (21) se zranil a skončil v nemocnici, informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Extraliga volejbalistek, 9. kolo (pondělí): Prostějov - Brno 3:0

Vol_sitBrno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Volejbalistky Prostějova vyhrály v pondělním utkání 9. kola extraligy žen na palubovce KP Brno hladce 3:0 na sety a vedou tabulku bez ztráty bodu.

Hokejová Tipsport extraliga (23. kolo): pondělní výsledek a tabulka

hokejkaPraha, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Výsledek pondělní dohrávky 23. kola Tipsport extraligy ledního hokeje a aktuální tabulka soutěže: Liberec vyhrál na ledě pražské Slavie 3:1 a vrátil se na první místo tabulky.

Hodonínská nemocnice chce zateplením budov ušetřit tři milióny ročně

zatepleni250Hodonín, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až tři miliony korun ročně by měla ušetřit Nemocnice TGM Hodonín díky novému zateplení budov. Uspořené peníze mohou posloužit na nákup přístrojové techniky, sdělil jihomoravský hejtman Michala Haška (ČSSD), který se ukončení rekonstrukce zúčastnil.

ČD ruší řadu rychlíků spojujících Brno, Šumperk, Bohumín a Hodonín

vlak_CD-vecer250Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - České dráhy zruší kvůli úsporám na ministerstvu dopravy od nového jízdního řádu, platného od 11. prosince, několik dálkových vlaků protínajících jižní Moravu. Korekce se týká hlavně méně využívaných víkendových dálkových spojů, řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (22. listopadu)

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Strana 642 z 643