Umístění: Hlavní stránka

Z Hodonína povede nová cyklostezka do Lužic

cyklistka2_250Hodonín, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Okolo 16,7 milionu korun bude stát nová cyklostezka, která povede z Hodonína do Lužic. Sdělila to mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková s tím, že město získalo na projekt příspěvek 65 procent ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Žena z Vyškovska, která brutálně mlátila své dcerky, dostala tříletou podmínku

soud-kladivko-2Vyškov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Tříletou podmínku odloženou na čtyři roky dostala za týrání svých dvou malých dcerek Monika K. (26) z jedné z vesnic na Vyškovsku. Krajský soud v Brně tak potvrdil verdikt vyškovského soudu nad matkou, která mlátila vařečkou tří a pětiletou dcerku, lila jim na záda vařící vodu a psychicky je týrala.

Boskovická nemocnice chystá vyvolávací systém, zkrátí čekací dobu pacientů

cekarna250Boskovice, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Boskovická nemocnice chystá v prosinci spuštění vyvolávacího systému, který zkrátí čekací doby pacientů a umožní objednání u lékaře přes internet. Informace o změně čekací doby je možné zasílat pacientům přímo na mobil nebo e-mail, řekl ve středu ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Násilník z Blanska, jež mlátil matku a družku, stráví čtyři roky ve vězení

pest250Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři roky ve vězení za týrání osob žijících ve společné domácnosti stráví Marcel Bauer z Blanska, který osm měsíců v permanentní opilosti doma bil vlastní matku a družku. Soudce brněnského krajského soudu Zdeněk Lukovský ve středu zamítl Bauerovo odvolání a trest v dolní polovině sazby mu potvrdil.

Dopravu na většině území Jihomoravského kraje komplikuje mrholení a mlha

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ve všech regionech Jihomoravského kraje je ve středu po ránu teplota pod nulou. Dopravu na většině území komplikuje mrholení a místy mlha, sdělil dispečer silničářů.

Policie na Hodonínsku trestně stíhá v devíti případech rodiče záškoláků

trida-lavice-prazdna250Hodonín, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Celkem v devíti případech zahájili policisté na Hodonínsku trestní stíhání proti rodičům, jejichž děti mají ve škole mnoho zameškaných hodin. Jak ve středu řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník, jedné z matek hrozí až pětileté vězení.

V autobuse v Kyjově hořela sedačka, cestující stihli včas vystoupit

ohen3Kyjov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Hasiči likvidovali v úterý večer požár v autobuse v Kyjově na Hodonínsku. Nikomu se nic nestalo, sdělil operační důstojník hasičů.

U Mělčan na Brněnsku se na náledí srazila tři auta, skončila na střeše

naledi01_250Mělčany, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Tři auta skončila ve středu ráno v poli na střeše po haváriii u Mělčan na Brněnsku. Auta se srazila na náledí, řekl operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Rybáři stěhují deset tun ryb z Jevišovické přehrady, čeká ji generální oprava

vylov-ilustracni250Jevišovice, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Záchranný odlov a přestěhování deseti tun ryb, postupné vypuštění přehrady, odtěžení sedimentů, oprava břehů a obnovení tůní pro živočichy. To jsou jen některé práce, které ve středu ráno začaly na vodní nádrži v Jevišovicích na Znojemsku, řekla mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.

Církev po letech oprav otevře kostel svatého Václava v Mikulově

Mikulov-kostel_svVaclava_KB250Mikulov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Po mnohaleté opravě církev v neděli znovu otevře kostel svatého Václava v Mikulově na Břeclavsku. Ve středu to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová s tím, že slavnostní bohoslužbu odslouží generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.

Strana 643 z 645